GENERALKA UOČI NASTAVKA PRVENSTVA

Bijelo-plavi poraženi u Maksimiru

Nogometaši Osijeka u Maksimiru su imali „generalku“ uoči skorašnjeg polufinala Kupa Hrvatske i gostovanja u Rijeci.

Ivica Kulešević   FOTO:NK Osijekq
Piše: Republika.eu / NK Osijek

U nastavku je reprezentativni čuvar mreže zaustavio i opasan pokušaj Marića, dok su na suprotnoj strani prijetili Oršić i Kadzior. Šansu za izjednačenje propustio je Grezda koji je pritom tražio i kazneni udarac, a nedugo nakon toga Kosovar Karrica je eurogolom loptu „zakucao“ u gornji lijevi kut za 2:0. Praktički čim su krenuli s centra Osječani su smanjili preko Špoljarića koji je dobro iskoristio asistenciju Bočkaja i sa 8-9 metara matirao Josipovića. Lopta je završila u donjem desnom kutu. Nakon što je Josipović obranio „bombu“ Kleinheislera, Špoljarić je propustio veliku prigodu za izjednačenje u 90. minuti, a do pogotka nije stigao ni Mance u sudačkoj nadoknadi.

Osijek je prvo poluvrijeme igrao u sastavu: Ivušić (’61. Malenica), Silva, Kleinheisler, Majstorović, Grezda, Bočkaj, Talys, Žaper, Škorić, Lončar i Marić. U 70. minuti ušli su: Grgić, Ćosić, Gutieri, Jugović, Ndockyt, Špoljarić, Mance i Mbakogu. Za Dinamo su krenuli: Livaković, Ademi, Gojak, Moubandje, Stojanović, Gvardiol, Đira, Dilaver, Kulenović, Kadzior i Oršić. Nakon njih je, od 70. minute, zaigrala jedanaestorica: Josipović, Leš, Karrica,Daničić, Julardžija, Hrvoj, Krizmanić, Kim, Burton, Ćuže i Gavranović. Na praznom je Maksimiru sudio Vučković iz Zagreba.

Kulešević: Imali smo dosta šansi

Trener NK Osijek Ivica Kulešević je nakon susreta istaknuo kako je bilo dosta dobrih stvari u igri njegove momčadi, ali i naglasio kako ni u jednom porazu ne može biti zadovoljan.

"Prije svega, jako dobra provjera, baš onakva, kakva nam je trebala u tjednu prije polufinala Kupa. Slažem se s ocjenom da je utakmica bila vrlo zanimljiva, rekao bih i dosta kvalitetna nakon što ni jedni ni drugi nismo znali što možemo očekivati u ovim okolnostima koje su nas pratile u proteklom razdoblju. Bilo je dosta ritma i trke, stvorili smo i dosta prilika, pa smo mogli zabiti i više od jednog pogotka. Ne mogu ne primjetiti da nam je suparnik, kao i često do sada, praktički iz prvog ozbiljnijeg udarca postigao pogodak dok smo mi imali i bolje situacije, ali ih nismo iskoristili, doduše zahvaljujući i sjajnom Livakoviću. Što se tiče pojedinaca, pohvalio bih Silvu, u nastavku smo vidjeli dobrog Jugovića, dok je Špoljarić zabio i to je za napadača najvažnije. Imamo još neke stvari koje trebamo korigirati u igri, vjerujem da će do Rijeke sve biti kako želimo i planiramo. Moram na kraju reći da je baš čudno igrati u ovakvoj tišini, na potpuno praznom stadionu, ali se i na to moramo početi privikavati…"