VRLO UZBUDLJIVA UTAKMICA

Osječani poveli pa jedva izvukli bod u Zaprešiću!

U utakmici 12. kola Prve HNL Inter i Osijek su u Zaprešiću igrali 3-3, a Osijek se poraza spasio golom u 93. minuti.

Osječani poveli pa jedva izvukli bod u Zaprešiću!   FOTO:Damir Krajac / CROPIX
Piše: Republika.eu / Hina

U vrlo uzbudljivoj utakmici "fenjeraš" Inter je do 72.minute vodio s 3-1 zahvaljujući "hat-tricku" Serderova, a Osijek je u završnici ipak uspio doći do boda.

Osijek je poveo golom Mirka Marića iz kaznenog udarca u 27. minuti nakon što je branič Intera Savić igrao rukom, a potom su domaćini sve preokrenuli pogocima Serdera Serderova (32, 42), oba puta na asistencije Mlinara. Posebno je lijep bio drugi pogodak Rusa koji je s 18 metara pogodio same rašlje vrata gostiju.

Serderov je do "hat-tricka" došao u 64. minuti kada je iskoristio veliku pogrešku reprezentativca Mile Škorića, a na 2-3 je smanjio Ukrajinac Dmitrij Lopa u 72. minuti nakon dodavanja Mancea. I kada se očekivao kraj, u trećoj minuti sudačke nadoknade Josip Špoljarić je izjednačio nakon ubacivanja Ndockyta s lijeve strane.

Osijek je ostao četvrti s 20 bodova, a Inter posljednji s 8 bodova.

Susret se igrao na stadionu SRC Zaprešić, a sudio je Vidulin.

"Prvo poluvrijeme nam je bilo nezgodno za igrati. Sunce nam je išlo u oči, imali smo i taj nepogodan vjetar. Dogovor je bio da u drugom poluvremenu krenemo totalno otvoreno, bilo je teško vratiti se nakon 3:1 , na kraju smo uspjeli doći do boda sa kojim sam prezadovoljan. Čestitam momčadi zbog načina na koji su se vratili, na kraju veliki bod iz Zaprešića!", rekao je nakon utakmice trener NK Osijek Ivica Kulešević.

Strijelci: 0-1 Marić (27pen), 1-1 Serderov (32), 2-1 Serderov (42), 3-1 Serderov (64), 3-2 Lopa (72), 3-3 Špoljarić (90+3).