Košarka

ZABOK POBJEĐEN I DRUGI PUT, ALI TEŽE OD OČEKIVANOG

Pobjeda osječkih košarkaša na početku 2017.godine

Košarkaši Vrijednosnica Osijek novom su pobjedom startali u 2017. oj godini. Osječani su u svojoj dvorani Gradski vrt svladali momčad Zaboka, no ipak puno teže nego što se očekivalo. Bilo je 84:78.

Deveta pobjeda Brokera u A1 ligi   FOTO:KK Vrijednosnice Osijek
Piše: Dario Andraković/Republika.eu

Osječani su svladali Zabok u gostima u prvoj utakmici prošle jeseni pa se oečkivala i pobjeda u Gradskom vrtu u susretu 14.kola A1 lige.
Osječani su do nje došli ali tek u posljednjoj četvrtini, naime do tada su gostujući plavi bili bolja momčad, odnosno sastav kojem je sve polazilo za rukom.
Osječki žuti imali su loš postotak puta najviše za 3 poena, ali unatoč tome uspjeli su iskustvom i pojedinačnom kvalitetom igrača iznijeti pobjedu i na kraju preokrenuti rezultat.
Gostima iz Zaboka išlo je sve od ruke posebice u vanjskim šutevima pa su imali na odmoru prednost od 8 koševa razlike, a toliko je bilo i nakon 3 odigrane četvrtine.
Brokeri se ipak vraćaju u psoljednjih 10 minuta igre, a iskazali su se Vuković, Robinson, te novo ime Luka Katura koji je pokazao kako će biti pojačanje za Vrijednosnice Osijek.
No, prvo ime među svima bio je najbolji strijelac utakmice sa 23 postignuta koša Jakov Mustapić.
-Mučili smo se dugo, nismo igrali jedno 3-4 tjedna utakmicu, od zadnje ligaške utakmice, bili smo u grču cijelu utakmicu, ali pokazali smo karakter nismo se predavali do kraja, ne znam koliko smo trica pogodili 2 ili 3 njima je sve ulazilo, ali kažem nismo se predavali do kraja, pokazali smo pobjednički mentalitet, ja sam sad iznio, ne bih nikog isticao, skupili smo se zajedno, igrali obranu čvrsto, a u napadu jako pametno , dobili smo na kraju i to je najbolje,
riječi su igrača susreta Jakova Mustapića.
-Ja sam se pribojavao utakmice, nismo igrali skoro mjesec dana utakmicu, izgubilo smo ritam, imali smo mjesec dana pauzu, u napadu u obrani dosta grešaka, ali sam rekao dečkima ako držimo agresivu do kraja da ćemo to dobiti i na kraju smo uspjeli, dodao je trener Osječana Vladimir Krstić.
Nakon ove devete prvenstvene pobjede košarkaši Vrijednosnica Osijek praktički su na korak od velikog uspjeha i plasmana u doigravanje.
Trenutačno su na petom mjestu s 23 osvojena boda, ali plasman među 8 najboljih treba izboriti u sljedećim utakmicama.
U sljedećem 15.kolu Osječani gostuju u Zagrebu kod Cibone u petak 27.ovog mjeseca.