Događanja

26 PROGRAMA NA 13 LOKACIJA U GRADU

Započinje još jedno Osječko ljeto kulture

26 programa, na 13 lokacija u gradu, više od 500 izvođača s područja kazališne, glazbene i koncertne, likovne, književne, plesne, filmske i novomedijske umjetnosti, od 29. lipnja do 12. srpnja, ponudit će 16. po redu Osječko ljeto kulture 2016.

Osječko ljeto kulture   FOTO:Marko Mrkonjic/PIXSELL
Piše: Republika.eu/ Sib.hr

Osječko ljeto kulture i ove godine je u organizaciji i produkciji Grada Osijeka.

I ove godine, ulaz na sve programe je besplatan (iznimka je samo otvorenje).

PROGRAM

29. lipnja, srijeda

SVEČANO OTVORENJE

21 sat Georges Feydeau: GOSPOĐICA IZ MAXIMA

komedija

Zagrebačko gradsko kazalište Komedija

redatelj: Ivica Kunčević

HNK u Osijeku

30. lipnja, četvrtak

21 sat Ivo Andrić: NA DRINI ĆUPRIJA

drama

Srpsko narodno pozorište, Novi Sad

režija i tekst: Kokan Mladenović

Sportska dvorana Gradski vrt

1. srpnja, petak

19 sati MANUEL ŠUMBERAC

izložba ilustracija

Festival slikovnice Čuvari priča

GISKO

21 sat Zvonimir Balog: JA MAGARAC

premijera OLJK 2016.

Dječje kazalište Branka Mihaljevića u Osijeku

redatelj: Dražen Ferenčina

igraju: Đorđe Dukić, Edi Čelić, Tihomir Grljušić, Areta Ćurković, Sandra Colnarić i Kristina Fančović

Dvorište Prehrambeno-tehnološkog fakulteta (1)

2. srpnja, subota

19 sati ANTUN MOTIKA, retrospektiva

izložba

kustosica: Branka Benčić

Galerija Waldinger

21 sat Alfred Jarry: KRALJ UBU

drama

Kazalište Virovitica

redatelj: Samo M. Strelec

igraju: Draško Zidar, Blanka Bart, Antun Vrbenski, Goran Koši, Mladen Kovačić, Mijo Pavelko, Sara Lustig, Igor Golub

Dvorište Rektorata (1)

22.30 sati Zoran Pavelić

SÖ PA – KULTURNA AKCIJA

performance

POPUP 27

Eurodom – amfiteatar

3. srpnja, nedjelja

10 sati Marta Maria Mekovec de Carvalho

KRADLJIVICA KLJUČEVA

pričaonica

Festival slikovnice Čuvari priča

Galerija Waldinger

21 sat Oliver Frljić: JAZAVAC U KEREMPUHU

stand up komedija

Satiričko kazalište Kerempuh

redatelj: Oliver Frljić

igraju: Hrvoje Kečkeš, Vilim Matula, Borko Perić, Rakan Rushaidat

Dvorište Rektorata (1)

22.30 sati Ivan Šeremet

SMRT UMJETNIKA

performance

POPUP 28

Eurodom – amfiteatar

4. srpnja, ponedjeljak

19 sati Zlatko Bourek

SOKOL

izložba skulptura i slika

Atrij Arheološkog muzeja

21 sat Zvonimir Balog: JA MAGARAC

repriza

Dječje kazalište Branka Mihaljevića u Osijeku

redatelj: Dražen Ferenčina

igraju: Đorđe Dukić, Edi Čelić, Tihomir Grljušić, Areta Ćurković, Sandra Colnarić i Kristina Fančović

Dvorište Prehrambeno-tehnološkog fakulteta (1)

5. srpnja, utorak

19 sati Katarina Horvat – Levaj

BAROKNA ARHITEKTURA

osječka promocija knjige

predstavljaju: autorica, Tonko Maroević, Željka Čorak, Nives Tomašević, Margareta Turkalj Podmanicki

Lapidarij Muzeja Slavonije

21 sat Yasmina Reza: BELLA FIGURA

drama

Hrvatsko narodno kazalište u Zagrebu

redatelj: Boris Liješević

igraju: Lana Barić, Ksenija Marinković, Olga Pakalović, Dušan Bućan, Milan Pleština

Dvorište Rektorata (1)

6. srpnja, srijeda

19 sati 5. MEĐUNARODNA GRAFIČKA RADIONICA

HDLU Osijek

voditelj: doc.art. Stanislav Marijanović

UAOS – Odsjek za likovnu umjetnost

21 sat NISMO SVE KARENJINE

večer poezije, šansone i smijeha

redateljica: Vera Zima

igraju: Vera Zima, Ksenija Erker, Zoran Mišolongin

Dvorište Rektorata (1)

7. srpnja, četvrtak

21 sat Florian Zeller: ISTINA

komedija

Kazališna družina Glumci u Zagvozdu

redatelj: Danko Ljuština

igraju: Vedran Mlikota, Mila Elegović, Damir Poljičak, Hana Hegedušić

Dvorište Rektorata (1)

22 sata SIMFONIJSKI KONCERT

Hrvatsko narodno kazalište u Osijeku

orkestar HNK u Osijeku

dirigent: Mladen Tutavac

Ljetna pozornica Kulturnog centra Eurodoma (2)

8. srpnja, petak

21 sat Enda Walsh: DISCO SVINJE

drama

Teatar Exit, Zagreb

redatelj: Matko Raguž

igraju: Elizabeta Brodić i Karlo Mrkša/Ivana Guilin i Matija Čigir

Barutana

22.30 sati Plesna mreža Hrvatske

INVISIBLE TIME

plesna predstava

koreografkinja: Melita Spahić Bezjak

skladateljica: Ana Horvat

Zvonimir Kvesić, plesač

Kaja Farszky, udaraljke

Eurodom – amfiteatar

9. srpnja, subota

10 sati WALDINGERAONICA

likovna igraonica za djecu

Galerija Waldinger

19 sati Rujana Jeger

BEZ DLAKE NA JEZIKU

književna večer s psom

predstavljaju: autorica i Dubravka Pađen Farkaš

Dvorište GISKO

21 sat LASSE LINDGREN & BIG CONSTELLATION

Lasse Lindgren, truba

program: Maynard Ferguson i ABBA

Dvorište Rektorata (1)

10. srpnja, nedjelja

10 sati WALDINGERAONICA

likovna igraonica za djecu

Galerija Waldinger

19 sati RAZRED

SCHOOL TIME FOR MISS ROMA

osječka premijera dokumentarnog filma s razgovorom

Vesna Ćudić redateljica, Vjeran Hrpka snimatelj, Luka Zima skladatelj, Vanja Siruček montažer, Siniša Juričić producent, Bogdanka Ćudić Vilić izvršna producentica

Galerija Waldinger

21 sat ZRINKA POSAVEC

koncert sevdalinki i starogradskih pjesama

Zrinka Posavec vokal, Filip Novosel brač, Zvjezdan Ružić klavir, Tihomir Hojsak kontrabas

Dvorište Rektorata (1)

11. srpnja, ponedjeljak

21 sat SIMONE ZANCHINI & RATKO ZJACA ZZ QUARTET

jazz koncert

Simone Zanchini harmonika, Ratko Zjaca gitara, Martin Gjakonovski kontrabas,

Jože Zadravec bubnjevi

Dvorište Rektorata (1)

12. srpnja, utorak

21 sat Marijana Nola/Neno Belan: MATILDA

mjuzikl

HNK u Šibeniku

redateljica: Nina Kleflin

igraju: Damir Lončar, Nela Kocsis, Maja Kovač, Šime Bubica, Franka Klarić, Jakov Bilić, Oriana Kunčić, Petra Mušić/Kristina Cota, Frane Celić

Dvorište Rektorata (1)

1 Dvorište Rektorata

2 HNK u Osijeku

3 Sportska dvorana Gradski vrt

4 Dvorište Prehrambeno-tehnološkog fakulteta

5 Ljetna pozornica Kulturnog centra Eurodoma

6 Eurodom – amfiteatar

7 Barutana

8 Galerija Waldinger

9 GISKO

10 Dvorište GISKO

11 Atrij Arheološkog muzeja

12 Lapidarij Muzeja Slavonije

13 UAOS – Odsjek za likovnu umjetnost

Zamjenski prostori u slučaju lošega vremena:

(1) Dječje kazalište Branka Mihaljevića u Osijeku

(2) HNK u Osijeku