Košarka

VAŽNA POBJEDA NA EUROBASKETU

Hrvatska pobijedila Gruziju na EP-u u Sloveniji

Hrvatska košarkaška reprezentacija pobijedila je u drugoj utakmici Europskog prvenstva koje se održava u Sloveniji. Nakon jučerašnjeg poraza od Španjolske, Hrvatska je danas sa 77-76 bila bolja od reprezentacije Gruzije.

Hrvatska pobijedila Gruziju   FOTO:Igor Kralj/PIXSELL
Piše: Media Servis

Hrvatska je u utakmicu ušla nakon debakla i poraza s 28 koševa razlike od Španjolske, dok je Gruzija pomalo iznenađujuće u prvom kolu pobijedila Poljsku. Za obje reprezentacija ova je utakmica bila izuzetno važna za plasman u drugi krug natjecanja.

Od početka je utakmica bila izjednačena. Niti jedna momčad nije otišla na veću prednost u prvom dijelu utakmice, no Hrvatska je početkom druge četvrtine otišla na 'plus 8' koševa razlike. No, Gruzijci se brzo vraćaju u susret ponajprije preko Amerikanca u njihovim redovima koji je do kraja utakmice postigao 20 koševa. Njemu se kasnije priključio Tsintsadze koji je završio utakmicu s 25 koševa.

U posljednju četvrtinu ušlo se s dva koša prednosti za Gruziju, a do kraja susreta obje su se momčadi izmjenjivale u vodstvu. U posljednju minutu ušlo se s izjednačenim rezultatom, 73-73. Ante Tomić je postigao dva slobodna bacanja, Sanikidze uzvratio tricom da bi 9 sekundi do kraja utakmice Tomić postigao nove koševe za konačnih 77-76. Gruzijci nisu uspjeli postići koš u posljednjem napadu pa je slavlje izabranika Jasmina Repeše moglo početi.

Koševe za Hrvatsku su postigli: Draper 16 (4 skoka, 3 asistencije), Bogdanović 15, Šarić 12, Markota 10 (3 skoka), Simon 9 (6 skokova), Tomić 7 (2 skoka, 7 asistencije), Ukić 6 (2 skoka, 3 asistencije), Žorić 2 (3 skoka, 2 asistencije).

Hrvatska sljedeću utakmicu igra u subotu protiv reprezentacije Poljske.