Tenis

OPROSTIO SE OD WIMBLEDONA

Ferrer ipak jači od Dodiga

Bio je ovo jedan meč uistinu vrijedan osmine finala, Španjolac Ferrer i Ivan Dodig za svaku su se loptu borili kao da je meč - lopta i pokazali odličnu spremljenost i kondicijsku formu. Na kraju je pobijedio Ferrer s rezultatom 3:1.

Ostanak na turniru Dodig će tražiti u parovima.   FOTO:Press Association/PIXSELL
Piše: Republika.eu
Iako se tijekom prvog seta Dodig puno mučio, nije puštao svoje servis. Na Ivanovom sevisu gotovo u svakom gemu se išlo do izjednačenja na 40-40 dok je Ferrer s lakoćom dobivao bez izgubljene serve. Međutim, u tie breaku Ivan je pokazao svoju odličnu formu i uzeo prvi set 7-6 (7:3).

U drugom je setu Ivan svoju igru podigao na još veću razinu i imao nekoliko prilika za oduzimanje servisa, no opet je došlo do tie breaka, a Dodig je ovaj put izgubio 7:5.

U trećem setu Ferrer je uspio slomiti Dodiga i napraviti mu break čak tri puta, a ovaj set je završio rezultatom 6-1. U četvrtom setu Ivanu je sve više popuštala koncentracija i osjetila se lagana nervoza, a ishod je bio jednaki kao u trećem setu.

Meč je završio pobjedom Ferrera 6-7, 7-6, 6-1, 6-1, a još danas Dodiga očekuje nastavak turnira u parovima.