Pobjeda Istre, remi Zagreba i Zadra

28. kolo 1. HNL jučer su otvorile momčadi donjeg dijela ljestvice - nogometaši Intera i Istre te Zagreba i Zadra.

NK Zagreb - NK Zadar   FOTO:Marko Lukunic/PIXSELL
Piše: Media Servis

Istra 1961 je u Zaprešiću slavila kod Intera s 2:0 zahvaljući pogocima u razmaku od samo dvije minute. Mrežu domaćina prvi je zatresao je Križman u 73., a minutu kasnije pobjeduje potvrdio Milić.

Pulska momčad tako je osvojila vrijedne bodove za bijeg sa začelja. Trenutno je šesta sa 34 boda, koliko ima i Slaven Belupo. Inter je posljednji s 23 boda.

U drugoj jučerašnjoj utakmici, Zagreb i Zadar su u Kranjčevićevoj remizirali 1:1, iako su gosti bili blizu pobjede. Poveli su preko Mršića u 62. minuti, ali je isti igrač ubrzo postao tragičar. U 85. je promašio kazneni udarac.

Domaćini su to kaznili u 86. kada za vrijedan bod zabija Medić. Zagreb je tako pobjegao sa začelja s bodom više od Intera, a Zadrani su deveti s 28.

Ostale utakmice igraju se danas i sutra. Vodeći Dinamo danas od 15 sati gostuje u Vinkovcima kod desetoplasirane Cibalije, peti Split je od 19 sati domaćin osmoplasiranom Osijeku, a Rijeka Lokomotivi u borbi za treće mjesto ljestvice. Obje momčadi imaju po 46 bodova.

Kolo će sutra, također od 19 sati u Koprivnici zaključiti Slaven Belupo i Hajduk. Bit će to repriza polufinala Kupa, u kojem su 'za dlaku' bili bolji Splićani.