BIJELO-PLAVI NA PRIPREMAMA

NK Osijek u kontrolnoj utakmici remizirao s Budafokijem

Nogometaši Osijeka na kratkim pripremama u susjednoj Mađarskoj odigrali su prvu od dvije kontrolne utakmice. Susret protiv domaćeg Budafokija, momčadi koja je prošle sezone izborila prvoligaški status, završio je neriješeno 1:1.

NK Osijek u kontrolnoj utakmici remizirao s Budafokijem   FOTO:Screenshot YouTube
Piše: Jelena Grgić / Republika.eu

Prvoligaši Osijek i Budafoki sastali su se na Pancho Areni u Felcsutu.

Od početka utakmice u osječkim redovima povjerenje je dano igračima koji su imali manju minutažu u protekloj sezoni, a u sastavu je bio, nakon duže stanke, i oporavljeni Eros Grezda.

Prvi gol pao je u 34. minuti. Loptu upućenu od Grgića u donji desni kut mađarski vratar je uspio tek nakratko odbiti do Grezde koji je bez problema pogodio nezaštićenu mrežu. Prvo poluvrijeme završilo je tako vodstvom bijelo-plavih 1:0.

U nastakvu utakmice, u 55. minuti Budafoki je izjednačio.

Osijek u završnici ostaje s igračem manje nakon što je Ljubić u 76. prvi i u 83. minuti drugi žuti, automatski i isključujući crveni karton.

Kontrolni susret završio je neriješenim rezultatom 1:1.

Nogometaši iz grada na Dravi pripreme u mađarskoj će završiti u u subotu utakmicom protiv Puskas Akademije.