EKSPRESNI POVRATAK U ELITU

Futsal Osijek ponovno prvoligaš

Igrači Futsal Osijeka vratili su se u Prvu hrvatsku malonogometnu ligu. Osječani su u dvije utakmice kvalifikacija za popunu Prve lige bili uvjerljivi s dvije pobjede, i tako potvrdili kako su bili najbolja momčad u drugoligaškoj konkurenciji te kako im s pravom pripada mjesto u elitnom društvu.

Ilustracija   FOTO:ilgon hwang / Pixabay
Piše: Dario Andraković / Republika.eu

Osječani su prvo svladali Murter s 5-2, pa u drugom dvoboju, iako im je bio dovoljan samo bod za prvo mjesto na mini turniru kvalifikacija, pobjedili i Novi Marof s 5-1 te tako na uvjerljiv način osvojili prvo mjesto i povratak među elitu.

Drugo mjesto zbog bolje razlike pogodaka pripalo je Murteru, koji će tako u dodatne kvalifikacije s pretposljednjim prvoligašem AFC Universitasom.

Osječani su u obje utakmice bili puno bolji sastav od svog protivnika i iskustvom i kvalitetom pokazali kako odskaču od konkurencije te kako bi imali što za reći u u najjačem razredu futsala u Hrvartskoj.

Protiv Novog Mrofa već u sedmoj minuti Pandurević je donio početnu prednost, a tri minute kasnije Šalaj je povisio na 2:0. S tim se rezultatom otišlo na odmor, da bi u 24. Pandurević povisio na 3:0. Za Osječane još su u nastavku zabili Popović i Dakić.

Dan ranije u dvoboju s Murterom strijelci za Osijek bili su Mijić 2 puta, Kajfeš, Nospak i Pandurević.

Bijelo-plavi su se tako pobjednički vratili u svoj grad gdje će čeklati početak priprema za novu prvoligašku sezonu, ali s još jačim i boljim kadrom gdje će svakako imati za cilj biti stabilni prvoligaš, no zašto ne i povratak u sam vrh hrvatskog futsala.

Gledatelji na Zrinjevcu od sljedeće jeseni svakako će imati što gledati.