Košarka

CIBONA IZBORILA FINALE

Zadar svladao Cedevitu i smanjio na 2-1

Košarkaši Cibone izborili su finale, a Zadar je svladao Cedevitu i produžio seriju koja se igra na tri pobjede. Vukovi su i treći put svladali Split, u Draženovom domu bilo je 83:78 (39:41).

Ilustracija   FOTO:Pixabay
Piše: Media Servis

U neizvjesnoj utakmici Splićani su došli na samo 2 koša zaostatka u posljednjoj minuti, ali tada su Rogić i Bundović slobodnim bacanjima riješili pitanje pobjednika. Najbolji pojedinac u Ciboni je bio Filip Bundović s 24 poena dok je Marko Ljubičić dodao 13, a goste je predvodio Pavle Marčinković s 20 poena.

”Čestitke igračima. Ušli su u finale s 3-0 i što drugo nego čestitati. Bila je teška utakmica ali ovako je slađe. Pokazali smo da znamo dobiti utakmicu i kazniti protivnika. Teška serija i slatka i još jednom čestitam igračima”, poručio je Ivan Velić, trener Cibone.

”Pamti se 0-3, svi tapšu po ramenima i hvale ali mi nismo prošli. Kad sam preuzeo momčad i do završetka regularnog dijela smo završili kao treći što je i uvelike zasluga prethodnog trenera. Uložio je svoj trud i znanje. Ponosan sam što mi se dala prilika da ih vodim“, izjavio je Ante Grgurević, trener Splita.

Cedevita je pak ispustila prvu meč loptu. Zadrani su na Višnjiku slavili s 85:83 i smanjili prednost na 2-1. Domaćin je imao prednost tijekom cijelog susreta i +22 u trećoj četvrtini, no Jacoba Pullen i igrači iz gostujuće momčadi preuzimaju vodstvo 83:82 u posljednjoj minuti na. Zadar je bio prisebniji u samoj završnici, a na kraju susreta Amerikanac Pullen promašuje tricu za pobjedu. Vladimir Dašić predvodio je Zadar s 19 poena, dok je Pullen imao 21 koševa za Cedevitu.

„Znao sam da će biti dobar pristup jer su nas ponizili u prošloj utakmici u Zagrebu. Svaka čast kvaliteti Cedevite ali mi smo imali karakter i prenijeli ga na teren i zato čestitam svoji igračima“, izjavio je trener Zadra Ante Nazor.

„Nakon pobjede u Zagrebu sam rekao da će biti vrlo zahtjevna i komplicirana utakmica i to je normalno. Momčad koja tako izgubi ima puno veću, hajmo reći, želju i motiv da pokaže da nije tolika razlika. No, koliko god čovjek upozoravao, jednostavno svi misle - otvorit će se, dobit ćemo, pitanje kad ćemo prelomiti utakmicu. Čestitam ekipi Zadra“, rekao je trener Cedevite Slaven Rimac.