HRVATSKA NOGOMETNA LIGA

Hajduk svladao Lokomotivu u borbi za Europu

Nogometaši Hajduka pobijedili su Lokomotivu 1:0 u 29. kolu Prve HNL. Bijeli su u Kranjčevićevoj do važna tri boda protiv izravnog konkurenta za mjesto u Europi došli u 80. minuti golom Jaira. U napetoj utakmici obje momčadi igrale su strpljivo in a sigurno, što se na kraju isplatilo momčadi Siniše Oreščanina.

Hajduk svladao Lokomotivu u borbi za Europu   FOTO:Damir Krajac / CROPIX
Piše: Media Servis

“Hajduk je dočekao našu jednu, jedinu grešku. Dočekao i pobijedio. Prema naprijed nam uvijek malo fali. Neke situacije moramo puno bolje rješavati”, izjavio je Tomić.Prije utakmice u Zagrebu odvila se golijada u Velikoj Gorici. Gorica je pred svojim navijačima pobijedila Slaven Belupo 4:3. Poveli su gosti, a potom domaćini do poluvremena zabijaju tri gola. Koprivničani ipak uspijevaju izjednačiti, ali Zwolinski u 90. minuti postavlja konačan rezultat i donosi Gorici važna tri boda. Nakon 29. kola Dinamo je vodeći sa 76 bodova te mu za obranu naslova prvaka trebaju dva boda, druga je Rijeka s 56 bodova, treći Osijek ima 50 bodova, a četvrti Hajduk je na posljednjem mjestu koje 2oid u Europu s 47 bodova. Na petom mjestu nalazi se Gorica s 45 bodova, šesta je Lokomotiva s 44 boda, potom slijede Inter s 27 bodova i Slaven Belupo s 26 boda, dok su u zoni ispadanja Istra s 18 bodova i Rudeš s 10 bodova.