Košarka

ABA LIGA

Cedevita poražena u Zagrebu od Partizana

Cedevita je porazom otvorila natjecanje u ABA ligi. Hrvatski košarkaški prvak u Domu sportova izgubio je od Partizana 87-84.

Cedevita - Partizan   FOTO:Ronald Gorsic / CROPIX
Piše: Media Servis

Već do poluvremena, koje završilo 53-32 za beogradski sastav vidjelo se u kojem će smjeru ići prvi bodovi u ovom natjecanju. Ipak je Cedevita do kraja 30. minute zaostatak smanjila na 13 poena, a u posljednjoj četvrtini bilo je i minus sedam da bi na dvije minute do kraja Andrija Stipanović u kontri Cedevitu doveo i na samo -1. Međutim, ključnom se na kraju pokazala trica Rade Zagorca na 70 sekundi do kraja i Partizan je otišao na vodstvo 82-78, iako su se domaćini držali u igri do samog kraja. Sito Alonso, trener Cedevite smatra da je utakmica izgubljena u prvom poluvremenu:

„Ponosan sam na ono kako je momčad odigrala u zadnjim minutama, no to nije bilo dovoljno. U prvih 20 minuta igrali smo premekanu obranu", poručio je španjolski stručnjak na klupi Cedevite.

U dresu Cedevite Cobbs je upisao 19 poena i pet asistencija, Bell je zabio 19 poena, a Benite je ubilježio 11 poena, šest skokova i tri asistencije.Partizan s 25 poena i četiri asistencije predvodio je Vanja Marinković.