Košarka

KVALIFIKACIJE ZA SVJETSKO PRVENSTVO

Poraz hrvatskih košarkaša u Poljskoj

Hrvatska košarkaška reprezentacija izgubila je na gostovanju od Poljske sa 79:74 (21:21, 10:15, 23:22, 25:16) u kvalifikacijskoj utakmici za Svjetsko prvenstvo.

Ilustracija   FOTO:pixabay
Piše: Media Servis

Ovim porazom izabranici Dražena Anzulovića šanse za odlazak u Kinu sveli su na minimum. Iako je u sastavu imala četvoricu NBA igrača, Hrvatska nije izgledala dobro, ni u napadu ni obrani nije odigrala na očekivanom nivou. Mučila se Hrvatska od prve minute. Prva četvrtina utakmice završena je neriješeno 21:21. U drugoj četvrtini nastavlja se skromna igra obje reprezentacije, no na poluvrijeme se ipak odlazi s 36:31 za Hrvatsku. Treća i dramatična četvrta dionica pripale su domaćinima. Petnaest sekundi prije kraja utakmice rezultat je bio -1, a Bogdanović potom radi nesportsku grešku nakon koje više za Hrvatsku nije bilo povratka. Najefikasniji u našim redovima bio je upravo Bogdanović s 22 poena i 5 asistencija. Pred Hrvatskom su još četiri kvalifikacijske utakmice, ali će ih igrati bez NBA igrača. U našoj skupini Litva je osigurala nastup na Svjetskom prvenstvu pobijedivši Nizozemsku sa 95:93, ali tek nakon dva produžetka. Italija je svladala Mađarsku sa 69:63. Hrvatska se tako u skupini J nalazi na petom mjestu s omjerom 3-5, a isti broj pobjeda i poraza ima i šesta Nizozemska. Italija je druga sa 6-2, a treća Poljska i četvrta Mađarska imaju 4-4.