1. PRETKOLO EUROPSKE LIGE

Osijek i Petrocub remizirali u Kišinjevu! Zekić: Ne mogu baš pronaći neke epitete za igru svoje momčadi

Bijelo-plavi odigrali su prvu utakmicu 1. pretkola Europske lige protiv FC Petrocuba. Nakon 90 minuta završilo je rezultatom 1:1, unatoč epitetu favorita s kojim su nogometaši Osijeka otputovali na susret.

Piše: Republika.eu

Osijek je poveo u Kišinjevu u 52. minuti!

Odlično je s lijevog krila centrirao Barišić, loptu je na drugoj vratnicu glavom dočekao Marić i vrlo precizno i neobranjivo pogodio sam desni kut za 0:1.

U 66. minuti domaćin je uspio doći do izjednačenja. Cojocaru je idealno ubacio loptu u kazneni prostor, a Ambros pokazao da je najopasniji igrač moldavske momčadi. Dobro je skočio, na trenutak iskoristio nepažnju osječke obrane i glavom smjestio loptu u desni kut za 1:1.

Uzvrat je za tjedan dana u Osijeku.

"Ne mogu baš pronaći neke epitete za igru svoje momčadi u ovoj utakmici. Imali smo puno neraspoloženih pojedinaca, zapravo je možda bolje reći da ih je premalo bilo raspoloženih, svega nekolicina. Ovo je ipak europska utakmica i upozoravao sam da je Petrocub u dobrom ritmu, da je odigrao 16 utakmica u domaćem prvenstvu i kupu. S druge strane, mi nismo imali dobar protok lopte, niti pravi priključak, a nismo bili ni dovoljno agresivni jer smo stajali daleko od protivničkih igrača. Osim toga, prečesto smo gubili loptu kada je trebalo razviti igru u sredini, a na takav način smo primili i pogodak. Dakle, bilo je dosta problema, no rezultat je aktivan i moramo se dobro pripremiti za uzvrat", rekao je trener NK Osijek Zoran Zekić.