Ostalo

MURSA U SERIJI POBJEDA

Osječki odbojkaši po drugi put svladali aktualne prvake Hrvatske

Odbojkaši Murse Osijek u velikoj su formi. Osječani su ostvarili i petu uzastopnu pobjedu i po drugi put svladali aktualnog prvaka Hrvatske momčad Ribola Kaštele. U Gradskom vrtu igralo se u 5 setova i Mursa je slavila sa 3-2.

Pao i prvak ponovno u Gradskom vrtu   FOTO:STV
Piše: Dario Andraković/STV

Drugi dio odbojkaške Superlige Osječani su ortvorili derbijem s Ribola Kaštelom i u Gradskom vrtu slavili pobjedu po drugi put ove sezone nad aktualnim prvacima.
Osječani izgledaju doista dobro uigrano pa u trenucima i moćno za svoje protivnike, pa su crni još jednom pokazali veliki napredak u igri.
Bilo je 2-0 u setovima za Osječane i onda u trećem su Kaštelani smanjili, pa i došli do 2:2.
Ipak Mursa se vraća u igru u petom odlučujućem setu i do kraja neizvjesnom slavi sa 15:13.
Osječani su tako pokazali karakter i sigurno imaju otvorenu mogućnost u borbi za najviši plasman do kraja prvenstva.
Osječanima će ova pobjeda na početku natjecanja u 1. jakosnoj skupini sigurno biti podstrijek za sljedeće utakmice, a prva slijedi kod vodeće zagrebačke Mladosti u Zagrebu sljedeći vikend.
Mladostaši su ove sezone bez poraza i najbolja hrvatska momčad, a svaki osvojen set tamo potvrdio bi kako Osječani imaju mogućnosti napasti sam vrh, ako ništa drugo barem i drugu poziciju u ligi.