Rukomet

PRIJATELJSKA UTAKMICA SA CRNOM GOROM

Hrvatski rukometaši s pobjedom na Euro

Hrvatski rukometaši u posljednjoj pripremnoj utakmici prije Europskog prvenstva pobijedili su Crnu Goru 25:22. Izbornik Kauboja Lino Červar je u prepunoj splitskoj Spaladium Areni isprobao sve napadačke i obrambene opcije, te je iskoristio skoro sve prijavljene igrače.

Prijateljska rukometna utakmica Hrvatska-Crna Gora odigrana je u splitskoj Spaladium Areni   FOTO:Jakov Prkic / CROPIX
Piše: Media Servis

Najbolji u našim redovima bio je Manuel Štrlek s 5 pogodaka, dok je kod Crnogoraca najviše zabio Vasko Ševaljević, šest. Jedan od najboljih igrača na terenu bio je Domagoj Duvnjak koji je zabio 4 gola.

„Super, pobijedili smo, zadovoljni smo, prijateljska utakmica. Mislim da je obrana funkcionirala dobro u prvom i drugom poluvremenu. U drugom poluvremenu smo bili malo statični u napadu, Crna Gora nas je malo iznenadila s tom 3 - 3 obranom. Sve u svemu, ja sam zadovoljan i bitno je da se nije nitko ozlijedio“, rekao je Duvnjak. Odlično su odigrali i hrvatski vratari. Ivan Pešić branio cijelo drugo poluvrijeme, dok je u prvome gol čuvao Mirko Alilović.

„Sigurno da to nije bilo 100 posto, ali nismo to ni očekivali. Ima još tjedan dana do prvenstva, svi smo još malo tvrdi i umorni. Na dobrom smo putu, mislim da će to za tjedan dana biti puno bolje“, izjavio je Alilović. Na poluvremenu utakmice proglašeni su i najbolji hrvatski rukometaši u 2017. Po izboru SN, a nagradu je u muškoj konkurenciji po prvi puta ponio Luka Cindrić, dok je najboljom rukometašicom osmi puta proglašena Andrea Penezić. Hrvatska EURO otvara 12. Siječnja protiv Srbije koja je usred Beograda u prijateljskoj utakmici izgubila od Makedonije 32:29. Island, koji je također u našoj skupini, izgubio je protiv Njemačke u Stuttgartu 36:29.