Košarka

POBJEDA ZADRA ODLUČENA TEK U POSLJEDNJIH 10 MINUTA IGRE

Poraz osječkih košarkaša od Zadra u Gradskom vrtu 72:88

U posljednjoj utakmici u 2017. godini košarkaši Vrijednocnica Osijek u svojoj su dvorani ugostili momčad Zadra. Osječani su poraženi rezultatom 88:72 no pobjeda Zadrana je previsoka s obzirom na prikazano na parketu.

Osječani bili ravnopravni do posljednje četvrtine   FOTO:STV
Piše: Dario Andraković/STV

U sklopu 11. kola HT Premijer lige, košarkaši Zadra nastavili su svoj pobjednički niz, u Osijeku su stigli do devete pobjede, ali do nje su došli tek u posljednjoj četvrtini.
Naime, konačni rezultat od 88:72 nudi krivu sliku stanja na parketu dvorane Gradski vrt jer osječki žuti su su bili rezultatski i igrom ravnopravni sve do posljednjih 10 minuta ogleda.
Izjednačena utakmica vodila se sve do kraja treće četvrtine, a baš u tom dijelu igre Vrijednosnice Osijek su bili bolji za 6 poena pa u jednom trenutku i imali 4 poena viška.
Uslijedio je pad u posljednjih 10 minuta kada su taj dio utakmice Osječani postigli svega 12 a primili 25 koševa.
Momčad gostiju trenera Aramisa Naglića tako je došla do nove pobjede s kojom se mogu posve nastupu s Cedevitom u ABA ligi.
Najefikasniji igrač susreta bio je Bostić iz Zadra s 21 poenom, kod Osječana pak Taylor je imao 15 ubačaja, Markulin 13.
Vrijedi istaknuti i kako je za Brokere debitirao povratnik u Osijek centar Ivan Krolo koji je postigao i 5 koševa.
Vrijednosnice Osijek tako su 2017. godinu završili na osmom mjestu HT Premijer lige s 3 ostvarene pobjede i 6 poraza u 9 utakmica.
Slijedeći susret momčad trenera Vladimira Krstića igra 6. siječanja u Osijeku protiv momčadi Šibenika u sklopu osmine finala hrvatskog kupa.