Ostalo

PONOVNO U BORBI ZA PLAY OFF

MNK Osijek Kelme srušio Brod s 4:1 i vratio se na pobjedničku stazu

Igrači osječkog futsal prvoligaša konačno su prekinuli niz poraza. Osječani su u slavonskom derbiju u dvorani Zrinjevac pobijedili momčad Broda 035 i tako osvojili i četvrtu ovojesensku pobjedu.

Osječani gazde u Slavoniji   FOTO:STV
Piše: Dario Andraković/STV

U utakmici 11.kola Prve HMNL igrači Osijek Kelmea ugostili su na Zrinjevcu momčad Broda i u vrlo važnoj utakmici, slavili pobjedu rezultatom 4-1.

Potpuno zasluženo, jer Osječani su protiv zelenih bili puno bolja momčad i konačno se velika borbenost i dobra igra isplatila izabranicima trenera Marina Smoje.

Od samoga početka bijeli su krenuli ofanzivno po gol, a mrežu gostujućeg vratara Kovačevića načeo je Josip Šalaj u 9.minuti.

Gosti brzo dolaze do 1:1 u 13.minuti, ali ponajbolji igrač utakmice Andrej Pandurević ponovno vraća prednost na 2-1 a do kraja prvoga dijela zabio je i drugi gol i to nakon solo akcije za 3-1.

U nastavku susreta gosti iz Broda nisu ubacivali vratara u igru a Osijek Kelme je ponovno bio dominantan. Pandurević je pogađao i vratnice i grede, a sjajnu igru pružio je i kapetan Gordan Duvančić, a Josip Šalaj svojim drugim golom stavio je i konačni rezultat od 4-1 za Osijek Kelme, prekid serije od 6 poraza i četvrtu pobjedu u ligi ove jeseni.

- Jako smo sretni, ali nemate pojma kako nam je teško bilo, kakvo smo breme imali na leđima nakon tih šest poraza. Ali eto, konačno se isplatila ta naša igra i borba i prije nismo igrali uopće loše ali nismo sreće imali. Sad nam se konačno vratilo i ovo je jako bitna pobjeda, koja nas sada sigurno diže i vraća u borbu za play off, kazao je sjajni Andrej Pandurević koji je bio nerješiva zagonetka za gostujuću obranu.

Osječani su tako s ovom pobjedom dostigli Brod na tablici i sada dijele s njima sedmo mjesto s 12 osvojenih bodova.

2017. godina ipak je završena pobjedom, a isti broj bodova kao Osijek Kelme i Brod ima i ekipa novog prvoligaša Crnice koja se nalazi na šestom mjestu koje posljednje vodi u play off.

Ova utakmica mogla bi biti i prekretnica za ambicije osječkog prvoligaša.