Košarka

REZULTATSKA KRIZA

Četvrti uzastopni poraz osječkih košarkaša

Košarkaši Vrijednosnica Osijek doživjeli su novi poraz u prvenstvu i tako potvrdili kako se nalaze u rezultatskoj krizi. Osječani su u susretu devetog kola HT Premijer lige poraženi u Šibeniku.

Ilustracija   FOTO:Pixabay
Piše: Dario Andraković / STV

Novi, četvrti poraz u nizu, Osječanima je zadao Šibenik u svojoj dvorani rezultatom 74:62. Osma je to pobjeda domaćina koji su tako na diobi prvoga mjesta sa Cedevitom, dok je Vrijednosnicama Osijek to šesti poraz.

Na Baldekinu Šibenik nije pružio nikakvu dojmljivu partiju, ali je ipak došao do pobjede.

Uvodni dio susreta pripao je domaćinu, bilo je i 12:3 za Šibenik. Kasnije se Osječani vraćaju u drugoj četvrtini, da bi Šibenik ponovno stekao razliku u posljednjih 10 minuta igre.

Bilo je i 16 koševa viška, na kraju plus 12 za domaće koji su tako jedina neporažena momčad u HT Premijer ligi uz sastav Cedevite.

Najefikasniji igrač utakmice bio je bivši igrač Osijeka sada u dresu Šibenika Luka Pandurić s 22 ubačaja, dok je kod žutih s Drave najbolji bio Jois s 19 poena i 4 skoka.

U sljedećem 10. kolu Krstićeva momčad je ponovno gost, ovog puta sastavu Kaštele, 16. ovoga mjeseca.

Kaštelani su posljednjeplasirana momčad lige i to je prigoda za prekid serije poraza i drugu gostujuću pobjedu ove sezone.

Podsjetimo, pao je samo Zagreb na samom startu sezone.