Košarka

ZABOK OČITAO LEKCIJU BROKERIMA

Poraz košarkaša Vrijednosnica Osijek na domaćoj premijeri HT Premijer lige

Košarkaši osječkog prvoligaša odigrali su prvu domaću utakmicu u novoj sezoni prve lige. Nakon pobjede u Zagrebu u gostima Osječani su ipak poraženi u Gradskom vrtu od momčadi Zaboka sa 85-65.

Osječani visoko poraženi od Zaboka   FOTO:STV
Piše: Dario Andraković/STV

Košarkaši Vrijednosnica Osijek nakon uvodne pobjede u Trnskom protiv Zagreba pokazali su lošije izdanje u domaćoj premijeri protiv momčadi Zaboka.

Osječani su poraženi na kraju rezultatom 85:65, što je ipak malo i previsoka pobjeda za gostujuće plave.

Košarkaši Zaboka u utakmici 2. kola Premijer lige imali su i podršku svojih navijača u osječkoj dvorani pa su se svakako osječali kao na domaćem parketu.

Zabok je sasvim zasluženo došao do visoke pobjede jer je momčad izgledala uvjerljivo i dominantno u odnosu na osječke žute, iako prvi dio utakmice tako nije izgledao.

Naime, Osječani su vodili prvih 10 do 15 minuta, igrali dobro i onda pred kraj 2. četvrtine gosti preokreću i na odmor dolaze s plus 4.

U nastavku susreta ipak posve druga slika.

Već u 2. četvrtini Osječani su izgubili s 8 poena razlike, a u trećoj potpuni raspad igre sastava trenera Vladimira Krstića.

Gosti su ušli u veliku seriju i otišli na prednost koju Brokeri nisu više mogli stići.

Dodatni peh za domaće bila je i ozljeda kapetana Aljoše Šarca, koji bi mogao propustiti i nekoliko sljedećih utakmica.

Najbolji strijelac utakmice ipak je bio iz domaćih redova, Amerikanac Taylor koji je postigao 22 koša, Jois je ubacio 16poena.
Kod gostiju Smajlagić 20 ubačaja.

Nakon dva odigrana kola Osječani imaju pobjedu i poraz i nalaze se na 6.mjestu na tablici.

U sljedećem 3. kolu gosti su u Rijeci ekipi Škrljeva.