Košarka

KK VRIJEDNOSNICE OSIJEK SVLADALE ZAGREB

Pobjeda osječkih košarkaša na otvaranju sezone

Osječki košarkaši ostvarili su pobjedu na početku sezone Superlige. Osječani su u Zagrebu bili bolji od domaćina rezultatom 86:68, prikazavši vrlo dobru igru, posebice u obrani.

Čvrsta obrana recept za pobjedu   FOTO:STV
Piše: Dario Andraković/STV

1. kolo novo imenovane Hrvatski Telekom Premijer lige u Zagrebu donijelo je pobjedu košarkašima Vrijednosnica Osijek koji su tako i ostvarili najave uoči puta u Zagreb.

Samo je početak utakmice i uvodnih par minuta bio na strani domaćih iz Trnskog a onda su Osječani sve preuzeli u svoej ruke i prednost držali cijelu utakmicu.

Nakon prve četvrtine bilo je plus 8 , a nakon odmora 11 poena razlike za Osječane.

Domaćin se budi u trećoj četvrtini koju dobiva s 5 koševa razlike, ali to niej bilo dovoljno za ozbiljniju prijetnju Osječanima, koji su do kraja utakmice igrali jako čvrstu obranu, što je i glavni cilj trenera Vladimira Krstića.

U posljednjih 10 minuta ugre Osječani su zabili 18 poena a domaćinu prepustili samo 6 ubačaja, što sve govori o sjajnoj igri u obrani.

Najbolji strijelac utakmice i jedini raspoloženi igrač kod domaćina Zagreba bio je Junaković sa 27 koševa, dok su se kod Osječana iskazali mladi Domagoj Vrkić  (21p, 6skokova), Venkatesha Jois (15p, 12skok, 4asist.), Jimmy Taylor (16p, 5skok, 3asist.) te kapetan Aljoša Šarac (11p, 4skok, 4asist.).

Sljedeću utakmicu Vrijednosnice Osijek u Premijer ligi igraju u nedjelju 15.ovog mjeseca u maloj dvorani Gradski Vrt protiv KK Zabok.