Košarka

POBJEDOM U KUPU ALPE ADRIA OSJEČANI OTVORILI NOVU SEZONU

Košarkaši Vrijednosnica Osijek pobijedili Brno iz Češke na startu sezone

Prvu službenu utakmicu u novoj sezoni košarkaši Vrijednosnica Osijek odigrali su pred svojom publikom u Gradskom vrtu u sklopu 1. kola Helios Alpe Adria Kupa. Osječani su gostili momčad češkog Brna i slavili sa 90:84.

Pobjeda Osječana protiv Brna   FOTO:STV
Piše: Dario Andraković/STV

Osječki košarkaši u žutim dresovima ostvarili su pobjedu u prvoj službenoj utakmici u novoj sezoni, i to posve zasluženo a sama igra momčadi treneraVladimira Krstića pokalo pokazuje sliku napretka nakon dugih priprema.
Podsjetimo Osječani su ponovno izmjenili gotovo cijelu momčad i strateg Brokera nije imao nimalo lagan posao sve to uigrati.

Domaćin je stigao do zaslužene pobjede, koju je potvrdio ipak samoj završnici, a igrom je to mogao i puno ranije.
Nakon prve četvrtine bilo je plus 5 a na odmoru su s 4 poena viška domaći imali prednost.
Igralo se dosta izjednačeno i u nastavku a u posljednjih 10 minuta igre žuti su imali i najveću prednost od 10 koševa viška.
Česi su ipak pokušavali do kraja stići prednost i u tome su skoro i uspjeli ponajviše zahvaljujući najraspoloženijem igraču, Amerikancu Sulivanu koji je postigao 28 koševa.
Iako je bilo samo plus 2 za Brokere u posljednjem napadu, kapetan Aljoša šarac izborio je slobodna bacanja i namjernu s kojima su Osječani susret mirno priveli kraju.
Prvo ime utakmice kod Vrijednosnica Osijek bio je Jimmie Taylor sa 27 poena, Šarac je zabio 18.