Tenis

LONDON

Ozlijeđeni Marin Čilić nije uspio, Federer bolji u finalu Wimbledona

Loše vijesti dolaze iz Londona. Marin Čilić poražen je u finalu Wimbledona. Bolji od našeg tenisača bio je Roger Federer rezultatom 6-3, 6-1 i 6-4 u setovima.

Roger Federer   FOTO:Facebook
Piše: Media Servis

Marin je nažalost u prvom setu kod izlaska na mrežu ozlijedio stopalo te je Federer lako došao do pobjede nakon samo sat vremena i 43 minute igre. Naš tenisač dva puta je tražio pomoć liječnika. Odigrao je susret sportski do kraja iako se činilo da bi mogao i predati meč. Čilić je u prvom setu držao svoj servis do pete igre kada Federer koristi Marinove probleme sa stopalom te uzima servis i privodi set kraju. Drugi set Federer je osvojio za samo 25 minuta igre. U trećem setu se Marin najbolje držao, ali Federer je pokazao zašto je najveći tenisač svih vremena, uzeo je Čiliću servis i mirno priveo meč kraju. Švicarcu je ovo čak osmi osvojeni naslov u All England Clubu čime je postavio novi rekord, a Čilić je propustio priliku za osvajanjem novog Grand Slam turnira nakon što je slavio 2014. godine na US Openu.