NADOMAK TITULE PRVAKA HRVATSKE

Rijeka svladala Slaven Belupo i vrlo je blizu naslova

Nogometaši Rijeke na korak su do naslova prvaka Hrvatske. Momčad s Rujevice svladala je Slaven Belupo u Koprivnici s 2-0 i ako u narednom kolu svlada Cibaliju trener Matjaž Kek i Rijeka mogu početi slaviti prvi naslov prvaka u povijesti.

Trener Rijeke Matjaz Kek   FOTO:Zeljko Hajdinjak / CROPIX
Piše: Media Servis

Golove su postigli Franko Andrijašević i Marko Vešović, a trener Kek je poručio:Mislim da smo zasluženo pobijedili. Igrali smo pametno Dali smo golove u pravim trenucima, iskontrolirali smo pritisak u nastavku utakmice. Ovo je vrijedna pobjeda jer uvijek nam je bilo teško igrati u Koprivnici. Napravili smo korak prema našem cilju, čestitam igračima“, rekao je Kek. Dinamo je pak na Maksimiru svladao Istru 2-1 golovima Antolića i Hodžića, a smanjio je Prelčec. Moglo je doći do poravnanja da su igrači gostiju bili malo precizniji. Susret je obilježila neobična situacija. Prije početka utakmice igrači Istre okrenuli su leđa na aut liniji treneru Mariju Totu i tako dali do znanja da ga ne žele kao stratega na klupi. To je samo produbilo krizu u klubu i pitanje kako će reagirati Uprava kluba iz Pule. Evo što na to rekao Marijo Tot:

„Ja sam trener pod ugovorom i radim svoj posao. Činjenica je da sam bio zatečen ovom situacijom i iako je to presedan, jer ne znam da se takvo nešto ikad dogodilo, ja se nosim s tim kako god mogu i nije lako. Na kraju ja sam profesionalac i moram raditi svoj posao dok god se to od mene traži“, objasnio je Marijo Tot.Razloga za zadovoljstvo zbog pobjede imao je trener Dinama Ivajlo Petev ali ne i s ukupnim dojmom.

„Doveli smo se u situaciju da se tresemo zadnjih sedam osam minuta. Kad smo primili gol napravili smo veliku grešku, 7-8 igrača tada je bilo iza lopte, a mi smo dozvolili da lopta ide na bok. Bio je centaršut i nakon toga nismo dobro reagirali. Mislim da je utakmica trebala biti skroz drugačija ali tako je ispalo jer u nogometu se nikad ništa ne zna", rekao je Petev. U utakmici dva kluba sa začelja Inter je u Zaprešiću svladao Split 1-0. Strijelac je bio Marko Kolar u 53. minuti.Rijeka je prva s pet bodova razlike nad Dinamom, a na začelju je Split dok je ispred njega Cibalija koja ima dva boda prednosti.U narednom kolu Rijeka dočekuje Cibaliju, a Dinamo gostuje kod četvrtog Osijeka.