SLAVONSKI DERBI U VINKOVCIMA

Osijek ispustio pobjedu protiv Cibalije u 92.minuti

Oba susreta 34. kola Prve HNL igrana u srijedu okončana su rezultatom 1-1, Hajduk je na Poljudu remizirao protiv Lokomotive, dok je podjelom bodova završio i slavonski derbi Cibalije i Osijeka u Vinkovcima.

HNK Cibalia - NK Osijek   FOTO: Vlado Kos/ CROPIX
Piše: Republika.eu / Hina

U Vinkovcima su oba pogotka postignuta u samoj završnici. Gosti su poveli golom Kneževića u 86. minuti, no bod domaćima spasio je Vitaić iz kaznenog udarca u drugoj minuti sudačke nadoknade.

U Splitu je goste u vodstvo doveo Doležal (37), dok je na konačnih 1-1 poravnao Hamza (87).

Hajduk je čitavo drugo poluvrijeme imao igrača više jer je u prvoj minuti nastavka drugi žuti karton dobio Bočkaj, ali nije uspio preokrenuti zaostatak s poluvremena.

Hajduk i Osijek su tako ostali bodovno poravnati, dva kola prije kraja prvenstva imaju po 63 boda te zauzimaju treće i četvrto mjesto, ali u prednosti je splitski klub zbog boljeg omjera u međusobnim susretima. Lokomotiva je peta sa 40 bodova, dva više uz utakmicu više od šestog Slavena Belupa, a Cibalia pretposljednja, deveta sa 20 bodova, dva više uz utakmicu više od posljednjeg Splita koji u srijedu gostuje kod Intera u Zaprešiću.

"Nije ni malo lako kad izgubiš utakmicu u 94. minuti, bezveze. Imali smo toliko šansi, posjed, sve, cijeli susret i onda nam se to dogodi. Borna je ostavljen sam s dvojicom i uslijedio je taj penal. No, ništa, imamo i dalje šanse za 3. mjesto i idemo pobjediti preostale dvije utakmice", rekao je trener NK Osijek Zoran Zekić

"Nismo se mi branili, nego jednostavno Osijek je kvalitetna ekipa. Vidjeli ste i protiv Belupa, oni im nisu šansu stvorili. No eto, došli smo do tog boda na kraju, koji će nam puno značiti u borbi za ostanak i mogu biti zadovoljan pokazanim od mojih igrača pa na kraju i rezultatom", rekao je trener Cibalie Mladen Bartolović.

Na vrhu je Rijeka sa 82 boda, pet manje ima drugi Dinamo. U srijedu će Dinamo od 18 sati dočekati Istru 1961, dok će Rijeka od 20 sati gostovati kod Slavena Belupa u Koprivnici.