Ostalo

MNK NOVO VRIJEME PREJAKO ZA OSIJEK KELME I U UZVRATU

MNK Osijek Kelme oprostio se od najuspješnije sezone

Igrači osječkog malonogometnog prvoligaša Osijek Kelme okončali su svoju najuspješniju sezonu u klupskoj povijesti. Osijek Kelme ipak nije uspio u uzvratnom susretu četvrtfinala play offa doći do pobjede nad makarskom ekipom Novo Vrijeme. Gosti su slavili sa 5-2.

Najuspješnija sezona za Osijek Kelme   FOTO:STV
Piše: Dario Andraković/STV

Novo Vrijeme Apfel u Osijek na Zrinjevac donijelo je prednost iz prve utakmice, gdje su slavili s 3-1, a početak ogleda u Osijeku u potpunosti je pripao gostima, što je u konačnici i riješilo ukupnog pobjednika i putnika u polufinale.
Osječki bijeli jako su slabo ušli u utakmicu i neopreznom igrom omogućili gostima 3 laka pogotka. Novo Vrijeme je već nakon 11 minuta igre imalo 3-0 pogocimaMusinova, Eduarda i Kazazića.
Ona sastava nastupila su u najjačoj postavi, Osijek Kelme se pokušavao vratiti nakon toga, došli su k sebi, no na odmor se otišlo tim rezultatom.
U nastavku ipak drugo lice, pritisci na gol vratara Baškovića urodili su plodom pa su u 2 minute Nospak i Duvančić golovima smanjili na 2:3.

Uzburkalo je to strasti na tribinama, publika je živnula, iako ih je bilo neočekivano malo na Zrinjevcu.

Ipak sve je utišao svojim drugim golom Kazazić u 31.minuti utakmice.

Osijekov pritisak nije urodio plodom, a riješeno je bilo sve kad je Eduardo 4 minute prije kraja postigao svoj drugi gol za konačnih 5-2 za Novo Vrijeme.

I gosti iz Makarske ipak su očekivali puno bolje izdanje Osijek Kelme-a kojem su se vratili u ekipu kartonirani Mladina i Duvančića pa zbog ozljeda i Pandurević nakon dugo vremena.

-
Očekivali smo iskreno puno tvrđu utakmicu u Osijeku,no oni su ušli dosta labavo u utakmicu,s obzirom da im je ovo zadnja utakmica sezone,čestitao bih svojim dečkima što su me poduprijeli što nisam igrao puno utakmica, i zahvalio bih se ovoj publici koja je bila fer ali ipak u malom broju, ništa idemo po to polufinale s Nacionalom pa ćemo vidjet šta će bit,kazao je Vedran Kazazić, dvostruki strijelac za Novo Vrijeme.

-Prvo bih čestitao svojim momcima na odličnoj sezoni, ovaj play off je bio nagrada za nas, vidjelo se eto da možemo sa svakim igrati, šteta za danas jer puno grešaka smo radili, poklonili smo im sve golove, vratili smo se drugo poluvrijeme, pa nas je onda presjekao taj 4.gol, ali nema veze, čestitam ekipi Makarske, zasluženo ide u nastavak natjecanja, riječi su kapetana Osijeka Ivana Mladine.
Ljubičasti iz Makarske samouvjereno su došli u Osijek riješiti pitanje polufinalista bez majstorice.Koliko imaju samopouzdanja govori i izjava Kazazića, koji najavljuje napad na naslov prvaka Hrvatske. U polufinalu ih čeka Nacional.
-Očekujemo tvrdu utakmicu, nadam se da ćemo se staviti klao što znamo, i da ćemo se naći u finalu.Sezona dobra za vas? Jako dobra sezona, posebice prvi dio, drugi smo malo kiksali no nadam se da ćemo ju okruniti naslovom, ali idemo korak po korak,
dodao je Kazazić.
Osječani pak nemaju za čime žaliti. 5.mjesto u ligi i četvrtfinale doigravanja za prvaka, najbolji je plasman kluba do sada.
-Peta pozicija i četvrtfinale najbolji uspjeh kluba, nadam se da ćemo nastaviti u idućoj sezoni s kojim pojačanjem i ostaviti ekipu na okupu, i onda bi mogli možda i dalje do polufinala, vjerujem da uz koje pojačanje ćemo imati snagu i za više pa imati onda i ozbiljniju ulogu u prvenstvu,
vjeruje Mladina.
Osijek Kelme jedan je od svijetlih primjera osječkih sportskih kolektiva i ove sezone, a sam nastup u borbi za prvaka pokazao je i rast kvalitete ovoga sporta i kluba u gradu.
Možemo samo kazati čestitke Osječani, a završnica prvenstva s 4 najbolje momčadi u borbi za futsal prvaka Hrvatske bit će sigurno zanimljiva.