Košarka

SPLIĆANI NA GRIPAMA IMALI I SUDAČKI POGURANAC

Split u majstorici preko Vrijednosnica Osijek u polufinale prvenstva

Split je na Gripama u ispunjenoj dvorani bio bolji rezultatom 64:57, a podršku Brokerima dali su i Osječani i popularni Komarci koji su navijali na tribinama.

Osječani pali u majstorici za polufinale
Piše: Dario Andraković/STV

Košarkaši Vrijednosnica Osijek ipak su poraženi u Splitu u trećoj odlučujućoj utakmici za plasman u polufinale prvenstva Hrvatske.

Split je vrlo dobro otvorio utakmicu i u prvih 10 minuta stekao prednost od 9 koševa razlike. Osječani su u nastavku pokušali nadoknaditi razliku, igrali su čvrstu obranu, ali nisu ponovili izdanje u napadačkom dijelu igre kao u Osijeku gdje su pobijedili s 20 razlike, pa su promašili dosta otvorenih šuteva. No, mora se istaknuti i kako sudački trojac Hordov, Jovović i Kardum nije imao izdjenačen kriterij i Osječani su bili nezadovoljni suđenjem.

Najbolji u redovima Splita bio je Mateo Kedžo sa 16 koševa dok je najbolji strijelac utakmice bio osječki kapetan Aljoša Šarac sa 21 postignutim košem.

Osječani su tako sezonu završili s dobrim uspjehom, plasmanom u doigravanje nakon dugo godina i najboljim klupskim plasmanom u povijesti, osvojenom petom pozicijom u prvenstvu u do sad najjačoj konkurenciji u A1 ligi.

Split će u polufinalu prvenstva igrati s Cedevitom, a imat će i ponovno prednost domaćeg terena.