Košarka

OSJEČANI IMALI MINUS 16 I OSTVARILI VELIKI PREOKRET

Brokeri kao sedmi u doigravanje protiv Jollya!

Košarkaši Vrijednosnice Osijek u predposljednjem kolu osnovnog dijela natjecanja pobijedili su momčad Zagreba u Gradskom vrtu i tako potvrdili sedmo mjesto uoči doigravanja. Brokeri su gubili i sa 16 koševa razlike i napravili veliki preokret.

Sjajna partija Jakova Mustapića   FOTO:STV
Piše: Dario Andraković/STV

Sedmo mjesto na kraju osnovnog dijelanatjecanja je i najbolji plasman osječkog prvoligaša u A1 ligi do sada.
Osječani su do 13. prvenstvene pobjede došli nad izravnim konkurentom za sedmo mjesto i u konačnici slavili rezultatom 75:63.
No, nije bilo nimalo lako za Osječane, naime gubili su većim dijelom utakmice, i loše otvorili dvoboj.
Već nakon prvih 10 minuta igre žuti su imali minus 16 i činilo se kako utakmica ide u smjeru gostiju.
Ipak, momčad trenera Vladimira Krstića budi se u trećoj četvrtini, gosti iz Zagreba neobjašnjivo su ostavljali domaće na otvorenim šutevima i Osječani su zaredali tricama,ali i dobrom igrom u obrani.
Dominirao je sjajni Jakov Mustapić, koji je ubacio 30 koševa i za njega Mravi iz Trnskog nisu imali riješenja.
Brokeri su dakle u posljednje 2 četvrtine slavili po 13 poena razlike odnosno ukupno 26 koševa više i tako došlo do velikog preokreta jer su nakon više od 24 minute igra gubili i 16 razlike.
Osječani su tako i kolo prije kraja osigurali sedmo mjesto u ligi i poznato je da će u play offu igrati sa trećeplasiranom ekipom šibenskim Jollyijem.
Prva utakmica igra se u srijedu 26.travnja u Šibeniku.