Rukomet

OSJEČANKE DOŽIVJELE NOVI PORAZ I SVE SU DALJE OD OSTANKA U LIGI

Rukometašice Osijeka podbacile u utakmici s Bjelovarom

Rukometašice Osijeka doživjele su novi poraz u prvenstvu prve lige. Osječanke su u svojoj dvorani izgubile od Bjelovara rezultatom 25-31, u utakmici u kojoj su računale da mogu do bodova.

Bjelovar bolji od Osijeka na Zrinjevcu   FOTO:STV
Piše: Dario Andraković(STV

Rukometašice Osijeka izgubile su od Bjelovara sa 31-25 ali je rezultat previsok s obzirom na prikazano na parketu, jer swusret je bio potpuno izjednačen sve do posljednje 4 minute ogleda.

Tada se igračice Bjelovara u zelenim dresovima odvajaju i čine razliku koju ipak drže za konačna 2 boda.
Ovom su pobjedom rukometašice iz Bjelovara prekinule niz od 4 uzastopna poraza dok Osijek pak nakon dobre igre u Rijeci protiv Zameta, nije pružio očekivao u susretu sa slabijim protivnikom.
Osječka trenerica Jelena Crnov priznala je kako su njene igračice podbacile.
-Mogu reć da sam izuzetno žalosna, jer ni jedna od djevojaka nije dala svoj maksimum i Bjelovar je zasluženo pobijedio, još smo se nekako prvo poluvrijeme držale imale smo obranu koju vratarke u nastavku ništa i cure se nisu držale onoga što smo tražili, i jeddnostavno bilo je onako kako je morali biti, pomalo razočarana poslije utakmice pričala je trenerica Osijeka Jelena Crnov.
Osječanke su dobro parirale Bjelovaru, na odmoru čak i vodile sa 15:14, a onda u nastavku ipak u drugom dijelu posustale. Jedina raspoložena igračica kod Osijeka bila je Ivana Zirn sa 9 golova, od toga, 5 je postigla iz igre 4 sa sedam metara.
Gošće su pak imale dvije najbolje i to upravo bivše Osječanke, Kristina Smiljčić zabila je 10, a Anamarija Mikulić 5 golova uz to što je sjajno razigravala svoje suigračice.
-Znale jesmo da nam neće ovdje biti lako, jer Osijek je mlada ekipa koja ima potencijal, no eto i smo odradile konačno kako treba, prekinule smo taj loši niz poraza i na kraju za nas bilo je dobro,
istaknula je Anamarija Mikulić, koja je uz Kristinu Smiljčić bila najbolja igračica utakmice.

Osječanke su nakon ovog 15.poraza u prvenstvu ostale na predposljednjem mjestu na ljestvici sa svega 6 osvojenih bodova, dok je Bjelovar se podigao na 8.mjesto i ima 18 bodova koliko i šestoplasirano Dugo Selo.
U sljedeća dva kola rukometašice Osijeka igraju sa sastavima sa dna ljestvice, gdje imaju prigodu konačno i uzeti bodove, Arena u Puli zatim Zrinjski u dvorani Zrinjevac.