Košarka

JAKOV MUSTAPIĆ PREDVODIO OSJEČANE DO TRIJUMFA NAD KVARNEROM

Pobjeda Brokera u Rijeci unatoč problemima s kadrom

Košarkaši Vrijednosnica Osijek tri kola prije kraja osnovnog dijela natjecanja ostvarili su pobjedu u Rijeci. Osječani su bili bolji od posljednjeplasiranog Kvarnera sa 72:64 te tako i teoretski osigurali doigravanje.

Pobjeda Brokera na Kvarneru   FOTO:KK VR Osijek
Piše: Dario ANdrakovic/STV

Osječani su kod Kvarnera unaprijed odigrali susret 24.kola A1 lige.
Momčad osječkog prvoligaša prekinula je mini seriju od 3 poraza pobjedom nad Rijekom rezultatom 72:64.

Od prve minute Brokeri su krenuli čvrsto i agresivno, te su bili u prvom ozbiljnijem vodstvu u 7. minuti 6:16.

Ipak, domaćim se vraća do kraja prve četvrtine, koja je bila neizvjesna kao i gotov cijeli susret.

Na odmoru su žuti iz Osijeka imali 2 poena viška.

Slična igra i u trećem dijelu utakmice a onda u posljednjih par minuta posljednje četvrtine učenici trenera Vladimira Krstića se odvajaju i osiguravaju novu pobjedu.

Sjajnu utakmicu odigrao je Jakov Mustapić koji je bio prvo ime susreta sa 29 koševa i koji je predvodio Osječane u izostanku važnih karika u ekipi, kapetana Šarca i Kature. Zapaženu partiju ponovno je pokazao i Došen sa 16 poena.

Slijedeću utakmicu Brokeri su 19. travnja domaćini Zagrebu, direktnom protivniku u borbi za sedmo mjesto,u predposljednjem kolu osnovnog dijela.