[FOTO-VIDEO] SLAVEN MOGAO OZBILJNO STRADATI

Odličnom igrom nogometaši Osijeka došli do prve pobjede!

Nogometaši Osijeka i Slaven Belupa odigrali su u Gradskom vrtu prvu utakmicu 4. kola 1. HNL. Slavio je Osijek rezultatom 2:1.

Piše: Republika.eu

Nakon utakmice ostaje dojam kako su gosti iz Koprivnice mogli i morali ozbiljnije stradati! No, krenimo redom.

Slaven je dobro otvorio utakmicu. Ipak, poveo je Osijek nakon udarca s bijele točke. Vratar Rodić u svom je kaznenom prostoru srušio Barišića, i za to dobio žuti karton. Strijelac vodećeg pogotka za Osijek bio je Vitaić u 37. minuti.

Na izjednačenje nije trebalo dugo čekati. Samo tri minute kasnije, Škorić ruši Roksama, iz jedanaesterca siguran je Gregurina

S tim rezultatom otišlo se na odmor.

Drugo poluvrijeme - Osijek kakvog njegovi navijači žele gledati! Do 59. minute gledali smo ravnopravnu utakmicu, a onda iz jednog kontranapada za 2:1 zabija Šorša!

Nakon toga na terenu je postojala samo jedna momčad - NK Osijek. Redale su se kao na traci stopostotne prilike, ali sve je branio vratar Belupa Rodić.

Prvo je glavom tukao Barišić u 65. minuti. Nakon toga u 76. Pongračić izbija sam ispred Rodića koji mu brani udarac. U 79. minuti Lulić također sam izbija ispred vratara gostiju, puca glavom, ali odlični Rodić brani. Imao je Osijek još jednu stopostotnu priliku u 83. minuti.

Sve u svemu, zaslužena pobjeda i prva tri boda na kontu nogometaša Osijeka koji će u nastavku prvenstva ipak malo lakše disati.

NK Osijek - Slaven Belupo 2:1
1:0 Vitaić (37. minuta) (11m)
1:1 Gregurina (40. minuta) (11m)
2:1 Šorša (59. minuta)