Košarka

TOTALNI DEKLASMAN

Spursi razbili Miami sa 36 razlike!

Košarkaši San Antonio Spursa poveli su 2-1 u finalnoj seriji NBA lige protiv aktualnih prvaka Miami Heata. U prvoj utakmici na domaćem parketu San Antonio je slavio sa 113:77 , odnosno sa nevjerovatnih 36 poena razlike!

Spurs vs Miami   FOTO:Facebook/Official fan page
Piše: Republika.eu

San Antonio je vodio od samog početka susreta, no totalni deklasman gostujućeg sastava Spursi su najavili tijekom treće četvrtine kada su se nošeni domaćom publikom uspjeli odlijepiti na preko 30 poena razlike.

Spursi su se ovom pobjedom potpuno revanširali LeBronu i društvu za visoki poraz u drugom ogledu (103:84 za Heat) igranom na Floridi, te  napravili veliki korak ka osvajanju prestižnog prstena. Košarkaši iz Texasa su sada u velikoj prednosti nad Miamijem, vode 2-1 u seriji, a čekaju ih još dvije domaće utakmice u nizu (četvrtak, nedjelja). Ukoliko budu na ovako visokoj razini nema sumnje da će najpopularnija košarkaška franšiza svijeta dobiti novog prvaka.

San Antonio je doslovce „razbio“ prvaka unatoč činjenici da njihovi najbolji igrači  poput  Tonya Parkera (zabio šest poena), i Manu Ginobilia ( zabio sedam poena) nisu briljirali. Sjajan napadački posao obavili su momci iz drugog plana Danny Green (27 poena, trice 7-9) i Gary Neal (24 poena, trice 6-10). Kawhi Leonard je odradio odličan obrambeni posao na LeBron Jamesu uspjevši ga uštopati na samo 15 poena, te pritom upisati 14 poena, 12 skokova i 4 ukradene lopte.

Trener Spursa Gregg Popovich poznat je po strategiji u kojoj zahtjeva čvrstu i angažiranu obranu od svog tima tokom cijelog susreta, što se u ovoj utakmici najbolje vidjelo. Primjera radi, najbolji košarkaš današnjice, LeBron James je u prvom poluvremenu uspio ubaciti samo četri poena, ukupno 15 na kraju uz šut 7-21.

Hoće li se aktualni prvaci uspijeti oporaviti od ovog neugodnog poraza ili će Spursi napraviti još jedan korak ka naslovu vidjet ćemo za dva dana kada je na rasporedu četvrta utakmica finalne serije.