[VIDEO] COPA DEL REY

Atletico pobijedio Real; Mourinho na izlaznim vratima

Igrači Atletico Madrida pobijednici su ovogodišnjeg Kupa kralja.

Pobjednici Kupa kralja- Atletico Madrid   FOTO:nph / Alterphotos/NordPhoto/PIXSELL
Piše: Republika.eu

Do svog 10 jubilarnog Kupa izabranici Diega Simeonea došli su nakon pobijede nad svojim ljutim gradskim rivalom Realom, a da bi pobjeda bila još slađa, pobjednički pehar podigli su upravo na stadionu Kraljevića, popularnom Santiago Bernabeu gdje se igralo ovogodišnje finale.

Atletico Madrid je poslijednji puta savladao svog gradskog suparnika davne 1999. godine i može se reči da imaju lagane komplekse od svog slavnijeg suparnika koji je slavio u  zadnjih 10 međusobno odigranih dvoboja.

Ipak, Atletico je u petak sve to nadoknadio, prekinuvši crni niz na najbolji mogući način, osvojivši Kup kralja I to ni manje ni više negu hramu Reala, Santiago Bernabeu.
Junak u momčadi Diega Simeonea bio zasigurno Brazilac Miranda koji je u osmoj minuti prvog produžetka iskoristio nabacivanje Kokea s desne strane i glavom svladao Diega Lopeza za konačnih 2-1.

Real je bolje bolje ušao u utakmicu za što je i nagrađen u 14. minuti kada je Mesut Özil je nabacio iz kornera, a Cristiano Ronaldo je nadvisio sve čuvare i glavom pogodio za 1-0. Portugalcu je to bio 55.  pogodak u sezoni ukupno gledajući sva natjecanja.
Prva zvijezda Atletica, Kolumbijac Radamel Falcao, oslobodio se u 35. minuti dvojice čuvara na sredini terena i poslao sjajanu loptu za Diega Costu koji je izbio sam pred Diega Lopeza i poravnao rezultat na 1-1 koji se nije mijenjao do kraja regularnih 90 minuta unatoč brojnim prilikama, pogotovo s Realove strane.

Pogađanje stativa krenulo je u 43. minuti kada je okvir vrata s vrha šesnaesterca pogodio Özil. U 61. minuti je Ronaldo ubacio loptu pred gol, Karim Benzema je pogodio vratnicu, na odbijenu je loptu natrčao Özil, ali je njegov udarac na crti zaustavio Juanfran.
Sedam minuta kasnije stativu je iz slobodnog udarca pogodio i Ronaldo.
Nakon toga su igrači ''kraljevskog kluba'' postajali sve nervozniji, a slijedio ih je i njihov učitelj Jose Mourinho koji je u 77. minuti isključen zbog prigovaranja sucu.
Slijedili su produžeci u kojem je čovjek odluke bio Miranda, a osim njega zasluge za trofej svakako idu i vrataru Thibautu Courtoisu koji je u 109. minuti obranio stopostotnu priliku Özila.

Tragičar utakmice utakmice je na koncu ispao Cristiano Ronaldo koji je u 114. minuti dobio izravni crveni karton nakon što je sa zemlje zamahnuo nogom prema Gabiju koji ga je prije toga faulirao.
Iako Ronaldov potez nije bio sportski, Gabija ipak nije ni dotaknuo.
U gužvi koja je nastala u tim trenucima s tribina je u glavu pogođen i Courtois, ali je ipak mogao nastaviti utakmicu.
Na koncu je u posljednjim sekundama utakmice zbog drugog žutog kartona isključen i spomenuti Gabi.

I za kraj treba naglasiti da je hrvatski reprezentativac Luka Modrić odigrao osnovnih 90 minuta za Real, u nastavku ga je zamijenio Argentinac Angel di Maria.

Modrić se tako u svojoj prvoj sezoni u ''kraljevskom klubu'' mora zadovoljiti samo s osvajanjem Španjolskog superkupa, polufinalom Lige prvaka i dugim mjestom u prvenstvu.

Copa del Rey Final: Real Madrid 1-2 Atletico... by ourmatch