Košarka

NA KORAK DO OSTANKA

Pobjeda košarkaša Osječkog Sokola

Košarkaši Osječkog Sokola ostvarili su vrlo važnu pobjedu u 8. kolu Lige za ostanak. Osječani su svladali izravnog konkurenta u borbi za ostanak, sastav Križevaca.

Ilustracija   FOTO:Davor Javorović/PIXSELL
Piše: Republika.eu / STV

Košarkaši Osječkog Sokola pobjedili su Križevce u dvorani Jug rezultatom 103:87. Tom pobjedom Osječani su pobjegli Križevcima na omjer 3-1 i preuzeli 4. mjesto koje osigurava ostanak u A1 ligi bez kvalifikacija.

Domaći bijeli od početka utakmice zaigrali su odlučno angažirano. Imali su vodstvo cijelo vrijeme, iako je utakmica bila izjednačena sve do sredine 3. četvrtine.

Na odmoru su bijeli vodili s 13 koševa razlike. Početkom 3. četvrtine uslijedio je pad kod bijelih. Ipak, Sokoli se opet vraćaju, i na kraju odlaze na nedostižnih 23 koša razlike, pa je trener Helbich u završnici mogao ubaciti i sve mlade igrače u prvu petorku.

Sjajnu utakmicu odigrao je Veljko Budimir koji je ubacio 36 koševa, bio nezaustavljiv za goste. Odličnu partiju pokazao je i dvojac Aljoša Šarac - Marko Raić s 25, odnosno 23 ubačaja.

"Naravno da sam zadovoljan, čim smo pobjedili. Iako nisam baš sretan nastupom pojedinaca u mojoj ekipi, ali nadam se da ćemo protiv Darde u srijedu i Đure Đakovića u subotu potvrditi ostanak bez kvalifikacija. Sve je na igračima", kaže Zoran Helbich, trener KK Osječki Sokol.