LOKOMOTIVA IPAK BOLJA

Dobar nastup pomlađenog sastava Osijeka

Nogometaši Osijeka doživjeli su novi poraz u gostima, sasvim očekivano kod drugoplasirane Lokomotive.

3.5.2013., stadion u Maksimiru, Zagreb - MAXtv 1. HNL, 30. kolo, NK Lokomotiva - NK Osijek   FOTO:Jurica Galoić/PIXSELL
Piše: Republika.eu

No bijelo-plavi su mogli puno bolje proći. Posve mlada momčad Osijeka igrala je hrabro i otvoreno na kontranapade, a nije to bio ni pravi nastup Lokomotive, koja je očito bila u mislima na Poljudu, gdje u srijedu igra prvi susret finala Kupa.

Osijek je u prvom djelu dva puta imao prigodu doći u vodstvo. Prvo preko Zulima koji je pogodio vratnicu u 26. minuti, zatim i Jakovljevića koji je imao čisti zicer u 32. minuti. Odlično je obranio vratar Picak.

U nastavku izvrsna prilika za Osijek. Sve je sam učinio Mandić, vratio idealnu loptu Peroševiću koji sa samo sedam metara pogađa gredu.

Sve je to kaznila Lokomotiva, sjajnim prodorom mladog Pjace koji je poslužio Antolića. Tih 1:0 bilo je dovoljno za nova tri boda Lokosa i cementiranje 2. pozicije na ljestvici.

Vrijedi istaknuti i odličan nastup mladog vratara Malenice, koji je zamjenio Mikulića. Malenica se istakao s nekoliko vrlo dobrih obrana.