MINIMALNA POBJEDA

Osijek pobjedio Ćirin Zagreb i gurno ga prema drugoj ligi!

Isto kao protiv Zadra Osijek je slavio minimalno s 1:0 u utakmici koja je praktički život značila gostima iz Kranjčevićeve.

NK Osijek - NK Zagreb   FOTO:Davor Javorovic/PIXSELL
Piše: Republika.eu / STV

Ćiro je u Osijek došao neizgubiti ali je bio svjestan kako ga u igri ostavljaju samo 3 boda, pa se i Zagreb postavio otvoreno.

Moglo je tu biti svega, iako je Osijek imao više prigoda i Zagreb je mogao do vodstva u 2 navrata, no sjajno je branio opet vratar Mikulić. Igrač utakmice bio je strijelac jedinog pogotka u 43. minuti Marko Lešković koji je tako na najbolji način proslavio svoj 22. rođendan.

Zadovoljan sam, pobjeda je tu možda nismo bili u 2. poluvremenu najbolji , ali u prvom smo bili bolji, imali smo inicijativu šteta što nismo zabili još koji gol ali eto pobjeda je tu, rekao je strijelac Marko Lešković.

Trener gostiju Ćiro Blažević svjestan je koliko je njegova momčad izgubila ovim porazom u Osijeku. Zagreb je mogao bolje proći ali jednostavno nisu imali snage za nešto više protiv ovog puta borbenih Osječana.

Osijek je zasluženo pobjedio i čestitam im iako smo mi imali šanse na početku da nismo nespretno reagirali, ali nemam primjedbe na pobjedu Osijeka i čestitam im, rekao je trener gostiju Miroslav Blažević.

Utakmica je bila rastrgana s obzirom na značaj bodova, ali mi smo zahvaljujući ova 3 boda 99 posto ostali u ligi i bit će lakše dalje u sljedećim kolima. Zagrebu želim da ostane u ligi, dodao je trener Osijeka Stanko Mršić.

Osijek je sad skočio na 6. mjesto na ljestvici s 36 bodova, dok je Zagreb ostao posljednji sa samo 24. U idućem kolu bijelo plavi gostuju kod Lokomotive, a nakon toga u Gradskom vrtu dočekuju momčad Intera iz Zaprešića.