Košarka

LIGA ZA OSTANAK

Darđani suvereni u Ligi za ostanak

Košarkaši Vrijednosnice Os Darda ubilježili su novu pobjedu u 6. kolu Lige za ostanak.

Ilustracija
Piše: Republika.eu / STV

Darđani su na svom parketu bili bolji od sastava Križevaca, i tako još jednom potvrdili da su najbolja momčad u Ligi za ostanak.

Vrijednosnice Os Darda pobjedili su Križevce sa 73: 60. Tako su žuti na najbolji način uzvratili Križevcima za jedini poraz u Ligi za ostanak.

Inače ovo je peta uzastopna pobjeda Darđana. Utakmica je bila izjednačena sve do treće četvrtine, kada su se domaći odvojili. Prvih 10 minuta gosti su čak i vodili sa četiri poena razlike, a na odmor se otišlo s plus tri za Križevce. Uslijedila je serija žutih, koji su treći dio dobili s 9 poena viška, i zatim četvrti sa 7, za konačnih plus 13.

Najefikasniji igrači bili su Tešija s 21 i Hrnčić s 19 ubačaja. Darđani su već ranije osigurali ostanak, pa će do kraja prvenstva moći igrati rasterećeno, te uigravati sastav za sljedeće prvenstvo.

Utakmicu 7. kola Lige za ostanak Darđani igraju već u subotu od 19 sati protiv sastava Duborvnika u Dardi.