Neočekivan poraz košarkaša Osječkog Sokola

Košarkaši Osječkog Sokola neočekivano su poraženi od Dubrovnika, posljednjeplasiranog sastava lige za ostanak.

Ilustracija   FOTO:Davor Javorović/PIXSELL
Piše: Republika.eu / STV

Osječani su u gostima izgubili od momčadi koja je već napustila elitni razred A1 lige, i tako se doveli u tešku situaciju u borbi za ostanak. Dubrovnik je bio bolji od Osječkog Sokola rezultatom 95:88.

Prva je to pobjeda Dubrovčana ove sezone protiv osječke momčadi. Domaćin je nastupio rasterećen, bez imperativa, jer se više ne mogu spasiti u borbi za ostanak. Iako je trener Osječana Zoran Helbich upozoravao kako je takav domaćin najopasniji, Osječani nisu bili na očekivanoj razini, te su izgubili vrlo važne bodove.

Od početka susreta Osječki Sokol je dominirao i bio bolji. Na poluvremenu su gosti imali 11 poena viška. Dubrovnik se budi u nastavku, pa je domaćin napravio seriju u 3. četvrtini, koju je dobio s čak 17 koševa razlike. Neobjašnjiv je to bio pad u igri osječkog sastava.

Do kraja utakmice igrači trenera Helbicha nisu se mogli vratiti u igru i preokrenuti rezultat. Najbolji u domaćim redovima bili su Jakoliš s 27 i Režić s 24 postignuta koša, dok je kod Osječana Tucaković pogodio 25, a Budimir 19 poena.

Prva je to pobjeda Dubrovnika nakon šest mjeseci, a Osječki Sokol imat će tešku zadaću do kraja sezone, pokušati izbjeći predposljednju poziciju na ljestvici koja vodi u kvalifikacije za ostanak u A1 ligi.