UKRAJINA

Šahtaru bod kod Dnjipra, Srna strijelac

U derbiju 25. kola ukrajinskog prvenstva Šahtar je remizirao (1:1) na gostovanju kod Dnjipra, a strijelac za goste bio je hrvatski kapetan Darijo Srna.

Darijo Srna   FOTO:Davor Javorović/PIXSELL
Piše: Republika.eu

Dnjipro je poveo već u 13. minuti pogotkom Brazilca Matheusa, a gosti su do izjednačenja došli u 61. minuti kada je Srna iskoristio udarac s bijele točke. Srni je ovo bio drugi ovosezonski pogodak u ukrajinskom prvenstvu, a osim toga, na kontu ima čak 15 asistencija.

Treba naglasiti da je i drugi hrvatski reprezentativac u redovima Šahtara Eduardo da Silva igrao u derbiju do 55. minute kada ga je zamijenio Taison. Kod domaćina je, pak, cijelu utakmicu odradio Ivan Strinić, dok Nikola Kalinić nije ulazio u igru.

Šahtar u sljedećem kolu igra na domaćem terenu protiv drugoplasiranog Metalista, te mu je potreban samo bod iz tog susreta kako bi i matematički osigurao naslov prvaka Ukrajine.