8. PUTA ZAREDOM

Dinamo pet kola prije kraja prvak Hrvatske

Nakon što su u posljednjoj utakmici 28. kola HNL-a Slaven Belupo i Hajduk odigrali 1:1 u Koprivnici, Dinamo je i matematički osigurao naslov prvaka pet kola prije kraja regularnog dijela prvenstva.

Piše: Republika.eu

Slaven je poveo u 25. minuti prvog poluvremena kada je Delić glavom sa 7-8 metara zatresao mrežu Blaževića za 1:0

Nakon postignutog pogotka domaći nisu stali, nastavili su s napadačkom igrom koja je rezultirala s još nekoliko dobrih gol šansi, ali ih nisu znali iskoristiti, te se na predah otišlo s minimalnom prednosti domaćina.

Hajduk u drugo poluvrijeme ulazi odvažnije i već nakon 2 minute nastavka poravnava rezultat na 1:1 preko mladića iz Obale Bjelokosti Jeana Evrarda Kouassija.

Bjelokoščaninu je ovo bio prvijenac u bijelom dresu,a koliko mu je ovaj pogodak značio Kouassi je demonstrirao četverostrukim saltom pred Torcidom. U nastavku susreta bilo je još nekoliko prigoda s obje strane, ali napadači nisu do kraja bili koncentrirani u samoj završnici, te je susret okončan podjelom bodova.

Remijem Slavena i Hajduka najviše je profitirao Dinamo, koji je i teoretski osigurao svoj

15. naslov otkako je nezavisne Hrvatske, osmi uzastopni.

- Svi smo jako sretni, ovo je naš glavni cilj bez kojega ne možemo doći do prilike igrati Europu i ponosni smo što smo prvaci. Želim čestitati svim igračima, kao i gospodinu Čačiću koji je vodio momčad u prvom dijelu sezone. U utakmicama pred nama ćemo dati priliku igračima koji su manje igrali kako bismo lakše definirali igrače s kojima idemo u sljedeću sezonu, ali unatoč tome u svakoj utakmici ćemo ići na pobjedu – rekao je trener Dinama Krunoslav Jurčić za službenu stranicu kluba.

Modri u sljedećem kolu igraju protiv Slaven Belupa, te pozivaju sve navijače i simpatizere da dođu na Maksimir i pridruže im se u proslavi naslova.

Utakmica je na rasporedu 27. travnja u 19h.