Košarka

LIGA ZA OSTANAK

Košarkaši VR OS Darde osigurali ostanak!

Košarkaši Vrijednosnice Os Darda ostavrili su novu pobjedu u prvenstvu Lige za ostanak, te tako i teoretski osigurali status u A1 ligi i sljedeće godine. Darđani su pred svojim gledateljima bili bolji od momčadi Zaboka rezultatom 79:71.

Ilustracija
Piše: Republika.eu / STV

U 5. kolu Lige za ostanak Vrijednosnice Os Darda slavila je zasluženo novu pobjedu. Gosti iz Zaboka bore se za ostanak, pa su ovom pobjedom Darđani olakšali posao i osječkom prvoligašu.

Utakmica je bila izjednačena, s dominacijom domaćih žutih koji su vodili sa 7 poena nakon prve četvrtine. Razliku su napravili u trećoj četvrtini, kada su otišli na 14 koševa viška.

U posljednjih 10 minuta igre Zabok je bio nešto bolji, ali ne dovoljno za preokret, pa su gosti uspjeli tek ublažiti poraz na 8 koševa minusa.

Najefikasniji igrač utakmice bio je ponovno Trepalovac s 22 koša, Hrnčić je zabio 20, a Tešija 18.

Sljedeći susret u okviru 6. kola Lige za ostanak košarkaši Vrijednosnice Os Darda igraju u Križevcima, u srijedu 24.travnja.