Košarka

KOŠARKA

Brođani bolji u slavonskom derbiju

Košarkaši Osječkog Sokola doživjeli su novi poraz, u prvoj utakmici 5. kola Lige za ostanak. Osječani su izgubili u slavonskom derbiju kod Brodske momčadi Đuro Đaković rezultatom 82:69.

Ilustracija
Piše: Republika.eu / STV

Iako su Osječani bolje otvorili utakmicu i poveli tricom Ivana Tomeljaka, Brođani vrlo brzo prave seriju od 10:0, i tako stječu prednost koju nisu ispuštali do samoga kraja. Prvu četvrtinu domaći su riješili u svoju korist s osam poena viška, a na odmoru je bilo 12.

Osječani su se polako dizali kako je susret odmicao, no to nije bilo dovoljno za preokret, unatoč tome što su posljednje dvije četvrtine bile posve izjednačene. Kod domaćih prevagu je napravio i bivši Osječanin Brnas, koji je bio najbolji pojedinac utakmice, s čak 29 postignutih koševa. U redovima Osječkog Sokola najbolji je bio Veljko Budimir s 26 poena.

Momčad domaćeg trenera Nevena Plantaka novom je pobjedom osigurala ostanak u ligi, dok će Osječani u preostalih pet kola tražiti status, odnosno izbjegavanje posljednje druge pozicije.

Sastav trenera Zorana Helbicha borit će se sa Zabokom i Križevcima za izbjegavanje predposljednje pozivije dok je Dubrovnik praktički već ispao iz lige.