Košarka

DERBI KOLA

Košarkaši Darde bolji od Osječkog Sokola

Košarkaši Osječkog Sokola i Vrijednosnice Os Darda odigrali su derbi kola lige za ostanak. Darđani su pokazali kako su bolji ove sezone. Ostvarili su novu pobjedu, i tako još jednom potvrdili vodeće mjesto u toj ligi.

Ilustracija
Piše: Republika.eu / STV

Prije početka utakmice župan osječko-baranjski Vladimir Šišljagić darivao je loptama oba košarkaška kluba. Nagrade su dobila i dva najperspektivnija igrača, kod Sokola Karlo Uljarević, a kod Darđana Luka Barišić.

Košarkaši Vrijednosnica Os Darda slavili su pobjedu u osječkoj dvorani Jug, rezultatom 94:78.

Potpuno zasluženo slavlje gostujućih plavo-žutih, koji su razliku napravili u drugoj i četvrtoj četvrtini, te tako osigurali novi trijumf i prvo mjesto u Ligi za ostanak. Prva čevrtina bila je izjednačena, a onda su Darđani pokalo pravili razliku.

Na odmoru je bilo 15 razlike, nakon toga se Osječki bijeli vraćaju. U trećoj četvrtini smanjuju na 10, da bi konačnu pobjedu Brokeri potvrdili u posljednjih 10 minuta utakmice.

Najefikasniji igrači utakmice bili su Tešija kod Darde (24) i Trepalovac (23), a kod Osječkog Sokola Šarac sa 22 poena.