Košarka

2. KOLO LIGE ZA OSTANAK

Pobjede košarkaša Osječkog Sokola i VR OS Darde

Košarkaši Osječkog Sokola i Vrijednosnice Os Darda bili su uspješni i u 2.kolu Lige za ostanak prvoligaškog natjecanja.Osječani su na svom parketu svladali sastav Zaboka i tako dokazali da imaju mjesta među elitom.

Ilustracija   FOTO:Sanjin Strukić/PIXSELL
Piše: Republika.eu / STV

Osječani su nastavili u pobjedničkom ritmu u Ligi za ostanak i tako još jednom potvrdili kako su se prekasno probudili i ušli u formu, jer da su tako ranije igrali možda bi dohvatili gornji dom i borbu za vrh.

Osječki Sokol u dvorani Jug bio je bolji od Zaboka rezultatom 76:64. Opet je bila ključna posljednja četvrtina koju su domaći bijeli dobili, pokazavši odličnu tjelesnu pripremljenost, ali i koncentraciju.

Prva četvrtina bila je izjednačena, u drugoj su za nijansu bili bolji domaći, da bi posve izjednačena igra bila i u 3. četvrtini.

Tek u spomenutoj četvrtoj dionici utakmice Osječani prave razliku, i taj dio susreta dobivaju sa sedam poena razlike što je bilo dovoljno za konačnu pobjedu od plus 12 nad plavima iz Zaboka.

Najbolji igrač i strijelac utakmice bio je Veljko Budimir s 29 koševa. Kod Osječana se još istaknuo i Marko Raič s 15 ubačaja.

Košarkaši Vrijednosnice OS Darda slavili su pobjedu u Gospinom polju kod Dubrovnika rezultatom 77:68. Najučinkovitiji igrač darđana ponovno je bio Tepalovac s 26 postignutih koševa.