HNL

Osijek ima formulu za Dinamo

Nogometaši Dinama i Osijeka odigrali su 0:0 u posljednjoj utakmici 23. kola MAXtv Prve lige.

Piše: Republika.eu

Nakon 0:0 na Maksimiru u prvom dijelu prvenstva te poraza 2:1 u Gradskom vrtu, 'modri' ni u trećem pokušaju nisu uspjeli svladati Mršićevu momčad, koja je čini se otkrila formulu kako zaustaviti najbolju ekipu MAXtv Prve lige.

Utakmica definitivno nije bila 'ljepotica' kola, a gledatelji nisu vidjeli mnogo prilika. U prvom poluvremenu Dinamo je bio taj koji je napadao, dok je Osijek tek u nekoliko navrata ozbiljnije prešao centar, no nijednom nije uspio konkretno zaprijetiti Kelavi.

U 55. minuti mladi Alen Halilović odlično je pucao, no Mikulić se bacio i izvadio loptu ispod grede. U posljednjih pola sata utakmice očekivao se veliki pritisak domaćih, no to se nije dogodilo. Ipak, u 85. minuti Jedvaj se mogao proslaviti nakon kornera, no vratnica je zaustavila njegov udarac.

U samoj završnici Dinamo je nastavio pokušavati proboj kroz gostujuću obranu, ali nije uspio stvoriti pravu konkretnu priliku pa je dvoboj završio bez pogodaka.

Na ljestvici MAXtv Prve lige Dinamo je ovim remijem povećao svoju prednost na 12 bodova ispred Hajduka i Lokomotive, dok se Osijek i dalje drži sredine ljestvice.