Košarka

A1 LIGA

KK Osječki Sokol poražen od Zagreba

Košarkaši Osječkog Sokola očekivano su u utakmici 17. kola A1 lige na svom parketu poraženi od sastava Zagreba 91:77.

Veljko Budimir   FOTO:Davor Javorovic/PIXSELL
Piše: Republika.eu / STV

Obzirom da se momčad Osječkog Sokola priprema za borbu za ostanak, a Zagreb za ligu za prvaka, bodovi u ovom susretu nisu bili imperativ. Zagreb je u Dvorani Jug slavio protiv Osječkog Sokola u rezultatom 91:77.

Početak utakmice pripao je ipak domaćim bijelima koji su držali vodstvo, pa su prvu četvrtinu dobili sa 5 poena razlike. Izjednačen susret gledali smo do odmora. Gosti su ipak na poluvrijeme otišli s 2 poena viška. U nastavku utakmice Zagreb je ipak pokazao više, malu razliku u kvaliteti koja je bila dovoljna za sigurnu pobjedu. Gosti su se odvojili krajem treće četvrtine i tih desetak koševa viška držali do samoga kraja.

Najbolji igrač i strijelac utakmice bio je Osječanin Veljko Budimir sa 24 postignuta koša. Odmah do njega Aljoša Šarac sa 17 ubačaja. No, ostali igrači nisu bili raspoloženi, pa je učinak spomenute dvojice bio nedostatan za bolji rezultat Sokola. Kod gostiju, pak, najefikasniji Ivan Novačić s 19 poena.

Vrijedi istaknuti i kako su košarkaši Vrijednosnice Os Darda, čiji se bodovi prenose u Ligu za ostanak, ubilježili važnu pobjedu u Križevcima. Darđani će tako u toj Ligi startati kao vodeća momčad. Rezultat u Križevcima bio je 79:70 za "Brokere", a najbolji igrač žutih bio je Alen Trepalovac s 29 ubačaja.