Ostalo

SZOMBATHELY

Tkalčec i Seligman peti u finalu Svjetskog kupa

Hrvatska gimnastičarka Tijana Tkalčec zauzela je u finalu Svjetskog gimnastičkog kupa u mađarskom Szombathelyju peto mjesto na preskoku, a Robert Seligman je bio peti na konju s hvataljkama, dok je Filip Ude u istoj disciplini natjecanje završio kao osmi.
BOKS

Joshua nokautirao Povetkina

Britanski boksač Anthony Joshua (28) obranio je naslov svjetskog prvaka u teškoj kategoriji u četiri kategorije (WBA, IBF, WBO i IBO) nakon što je pred 80.000 gledatelja na londonskom stadionu Wembley pobijedio Rusa Aleksandra Povetkina (39) tehničkim nokautom u sedmoj rundi.
SVJETSKO PRVENSTVO U VESLANJU

Braća Sinković zlatni u dvojcu bez kormilara

Braća Martin i Valent Sinković osvojili su naslov svjetskih prvaka u dvojcu bez kormilara na Svjetskom veslačkom prvenstvu u Plovdivu.
VATERPOLO

Barakude pobjedom otvorile Svjetski kup

Hrvatski vaterpolisti slavili su u prvom kolu Svjetskog kupa. U skupini B Barakude su u Berlinu svladale SAD s 15-10 (3-2, 4-2, 3-3, 5-3).
SP U VESLANJU

Braća Sinković s lakoćom ušli u četvrtfinale

Martin i Valent Sinković plasirali su se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u veslanju koje se održava u Bugarskoj s najboljim vremenom kvalifikacija.
U TREĆOJ RUNDI

Hrgović nokautom do naslova interkontinentalnog prvaka

Hrvatski profesionalni boksač Filip Hrgović osvojio je naslov interkontinentalnog prvaka u teškoj kategoriji po verziji WBC zahvaljujući pobjedi nokautom u trećoj rundi protiv Amerikanca Amira Mansoura u zagrebačkoj Areni.