Tenis

WTA

Nikad više Hrvatica na kraju godine u Top 100

Pet hrvatskih tenisačica završilo je ovu sezonu među 100 najboljih na svijetu, a najbolja od njih bila je 35-godišnja veteranka Mirjana Lučić-Baroni koja je ostala na 32. mjestu, Ana Konjuh je 44., Donna Vekić na 56. poziciji, Petra Martić na 89., a Jana Fett na 98.
ATP PARIZ

Isner ostao u utrci za London izbacivši Del Potra

Prošlogodišnji finalist pariškog Mastersa Amerikanac John Isner u petak je svladao najboljeg argentinskog tenisača Juana Martina del Potra sa 6-4, 6-7 (5), 6-4 te se nakon dva sata i deset minuta borbe plasirao u polufinale i ostao u utrci za posljednje, osmo mjesto na završnom turniru sezone, londonskom ATP Finalu, a istovremeno iz nje izbacio Argentinca.
ATP

Marin Čilić pao za jedno mjesto, Lučić Baroni i dalje 32.

Marin Čilić pao je za jedno mjesto na listi najboljih tenisača svijeta. Prvi hrvatski reket trenutno je peti jer je prošlog tjedna u Baselu stigao do polufinala i nije uspio obraniti lanjski naslov.
WTA LISTA

Donna Vekić ispala iz Top 50

Mirjana Lučić-Baroni napredovala je za dva mjesta i ovaj će tjedan provesti na 32. poziciji pojedinačne WTA ljestvice najboljih tenisačica svijeta, dok je Donna Vekić nazadovala za devet mjesta i napustila društvo Top 50.
ATP

Čiliću ranking karijere

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić je u ponedjeljak na najnovijoj ATP ljestvici četvrti tenisač svijeta što mu je ranking karijere kojeg mu je osigurao prošlotjedni plasman u polufinale na Masters turniru u Šangaju.
ATP ŠANGAJ

Federer u finalu bolji od Nadala

Roger Federer osvojio je Šangaj. U još jednom teniskom kalsiku Švicarac, drugi igrač svijeta svladao je prvog, Španjolca Rafaela Nadala sa 6-4 i 6-3 za 73 minute igre na turniru iz Masters serije 1000.