Rukomet

NAKON ČETIRI PORAZA U FINALIMA

Španjolska napokon postala europski rukometni prvak

Rukometaši Španjolske osvojili su naslov europskih prvaka nakon što su u nedjelju u finalu u zagrebačkoj Areni svladali Švedsku sa 29-23 (12-14). Tako su Španjolci, nakon što su četiri puta poraženi u finalima europskih prvenstava, napokon otišli do kraja i osvojili zlato.
FRANCUZI DOŽIVJELI ŠOK, HRVATSKA PETA

Španjolska i Švedska u finalu Europskog rukometnog prvenstva

U finalu Europskog prvenstva za rukometaše koje se igra u Hrvatskoj igrat će Španjolska i Švedska, Španjolci su u polufinalu svladali aktualne svjetske prvake Francuze sa 27-23 (15-9), dok su Šveđani nakon produžetka nadigrali aktualne olimpijske pobjednike Dance sa 35-34 (28-28; 16-14).
DOSTA JE BILO

Alilović Mirko: Ovo je bila moja zadnja utakmica

Ovo je bila moja zadnja utakmica za reprezentaciju, dosta je bilo, kazao je hrvatski vratar Mirko Alilović nakon utakmice s Češkom na EURU u Zagrebu.
KRITIKA VODSTVU REPREZENTACIJE

Nikša Kaleb: Imamo auto za 350 na sat, a mi vozimo 80

Hrvatski rukometaši nisu došli do osme stepenice na Europskom prvenstvu. Završili su jednu niže, a dirigent naše reprezentacije, izbornik Lino Červar loše je uštimao svoj orkestar. Na protekla dva velika natjecanja uvjeravali su nas da će ova ganeracija imati kulminaciju na ovom našem Euru, a na kraju su nas Francuzi vrlo lako eliminirali iz borbe za medalju.
OSTALI BEZ POLUFINALA

Hrvatska rukometna reprezentacija poražena od Francuske, u petak za peto mjesto protiv Češke

Hrvatski rukometaši nisu se uspjeli plasirati u polufinale Europskog prvenstva kojemu su domaćini, oni su u posljednjoj utakmici skupine I u zagrebačkoj Areni pred 15.000 gledatelja izgubili od Francuza sa 27-30 (13-19).
DAN ODLUKE

Kauboji protiv Francuske za polufinale Eura

Hrvatska rukometna reprezentacija večeras od 20 i 30 u Areni Zagreb kreće u borbu za polufinale Europskog prvenstva. Kauboje čeka najteži ispit dosad i to protiv moćne Francuske.