Košarka

SASTAO SE SA ŽUPANOM ANUŠUĆEM

Predsjednik HKS Stojko Vranković očekuje u Osijeku punu dvoranu protiv Litve

Predsjednik Hrvatskog košarkaškog saveza (HKS) Stojko Vranković u utorak je nakon sastanka sa osječko-baranjskim županom Ivanom Anušićem izjavio kako očekuje da će na kvalifikacijskoj utakmici za Svjetsko prvenstvo protiv Litve, koja se igra 14. rujna u osječkoj dvorani "Gradski vrt", reprezentacija imati veliku potporu slavonskih navijača.
U ŠOKANTNOJ ZAVRŠNICI

Hrvatski kadeti prvaci Europe!

Hrvatska košarkaška reprezentacija do 16 godina po četvrti put u povijesti osvojila je naslov europskoh prvaka nakon što je su naši kadeti u subotnjem finalu Europskog prvenstva u Novom Sadu pobijedili Španjolsku sa 71-70 (19-14, 18-15, 18-23, 16-18).
ZA ZLATO PROTIV IZRAELA

Eurobasket U20: Hrvatska izborila finale

Mladi hrvatski košarkaši plasirali su se u finale Eurobasketa i danas će igrati protiv Izraela. Reprezentativci do 20 godina starosti svladali su u polufinalu domaćina Njemačku sa 69-61.
KVALIFIKACIJE ZA SVJETSKO PRVENSTVO

Košarkaši sredili Italiju i produžili nadu za odlazak u Kinu

Hrvatski košarkaši svladali su Italiju u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo i produžili nadu da će biti sudionici smotre najboljih reprezentacija u Kini sljedeće godine. Izabranici Dražena Anzulovića u susretu petog kola skupine D prvog kruga slavili su sa 78-72 (21:24, 20:15, 24:13, 13:20).
HRVATSKA KOŠARKA JOŠ SE NIJE OPORAVILA

25. obljetnica smrti Dražena Petrovića

Polaganjem vijenaca, obitelji, Hrvatskog košarkaškog saveza, KK Cibone i Grada Zagreba na groblju Mirogoj u četvrtak je obilježena 25. obljetnica smrti jednog od najboljih hrvatskih sportaša svih vremena Dražena Petrovića, koji je na današnji dan, 7. lipnja 1993. godine poginuo u 29. godini u prometnoj nesreći na autocesti pored njemačkog Ingolstadta.
PH KOŠARKA

Cedevita u finalu, večeras saznaje protivnika

Cedevita je u Domu sportova pobijedila Split 95:64 u trećoj, odlučujućoj utakmici polufinala košarkaškog prvenstva Hrvatske Momčad Jure Zdovca tako je osigurala finale s 2:1 u pobjedama.